50.Arctic Lapland Rally       LUOKKATULOKSET
 22.-24.1.2015 Rovaniemen UA   SM2: TUOTANTO4           
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka jrnp  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 2 / SM2:Tuotanto4;lähti 13 (SM 10);keskeytti 4;suljettu 0
   1             2:31:29,2  Joni Nikko(T)        LaihUA/MikUA
 ( 24)                      Henri Arpiainen      Mitsubishi Lancer E9     
 
   2             2:31:59,6  Teemu Asunmaa(T)     AlavUA/JyvUA
 ( 25)              0:30,4  Jonne Halttunen      Subaru Impreza R4        
 
   3             2:32:04,7  Kristian Kiviniemi   ParkUA/EPUA
 ( 26)              0:35,5  Matti Kangas         Mitsubishi Lancer E10    
 
   4             2:41:51,1  Kees Burger(T)       RiiUA/FCDA
 ( 27)             10:21,9  Miika Teiskonen      Subaru Impreza WRX Sti R4
 
   5             2:43:19,0  Eerik Pietarinen     UAU/SiAk
 ( 32)             11:49,8  Reeta Hämäläinen     Mitsubishi Lancer E9     
 
   6             2:44:56,1  Juha Pasanen         OUA
 ( 30)             13:26,9  Jari Jaakola         Mitsubishi Lancer E9     
 
   7             2:46:49,3  Kai Penttilä         OUA/RoiUA
 ( 33)             15:20,1  Pekka Salmela        Mitsubishi Lancer E8     
 
   8             2:53:09,5  Jukka Kasi(T)        LaihUA/KosSUA
 ( 29)             21:40,3  Henri Ania           Mitsubishi Lancer E9     
 
   9             3:18:52,3  Adam Kaszynski       PL
 ( 66)             47:23,1  Bosek Przemyslaw     Subaru Impreza WRX Sti   

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
50.Arctic Lapland Rally / SM2: TUOTANTO4
 
EK1 (24.18 km)                   EK2 (3.50 km)                    
Europcar                         Rantasipi Pohjanhovi             
  1.Nikko Joni         11:52,0     1.Nikko Joni          2:55,2
  2.Kiviniemi Kristian  0:23,8     2.Kiviniemi Kristian  0:03,4
  3.Asunmaa Teemu       0:50,3     3.Pasanen Juha        0:10,5
  4.Cherkasov Evgeny    1:12,1     4.Heikkilä Reijo      0:12,5
  5.Pasanen Juha        1:19,1     5.Penttilä Kai        0:12,9
  6.Heikkilä Reijo      1:22,5     6.Pietarinen Eerik    0:13,2
  7.Penttilä Kai        1:24,0     7.Sidorenko Yury      0:14,7
  8.Burger Kees         1:27,5     8.Burger Kees         0:15,8
  9.Kasi Jukka          1:42,4     9.Kasi Jukka          0:18,5
 10.Sidorenko Yury      2:04,0    10.Cherkasov Evgeny    0:18,8
 11.Mayer Walter        2:39,1    11.Mayer Walter        0:24,0
 12.Pietarinen Eerik    3:13,1    12.Kaszynski Adam      0:30,7
 13.Kaszynski Adam      3:24,0    13.Asunmaa Teemu       0:38,9
 
 
EK3 (38.00 km)                   EK4 (21.91 km)                   
Hanaa                            Kaihuavaara                      
  1.Nikko Joni         20:23,2     1.Nikko Joni         11:19,4
  2.Kiviniemi Kristian  0:34,3     2.Asunmaa Teemu       0:04,9
  3.Asunmaa Teemu       0:37,4     3.Kiviniemi Kristian  0:21,3
  4.Pietarinen Eerik    1:50,4     4.Burger Kees         1:03,8
  5.Burger Kees         1:58,7     5.Pietarinen Eerik    1:06,4
  6.Cherkasov Evgeny    2:06,8     6.Kasi Jukka          1:07,2
  7.Kasi Jukka          2:08,1     7.Cherkasov Evgeny    1:11,5
  8.Pasanen Juha        2:19,6     8.Pasanen Juha        1:23,8
  9.Penttilä Kai        2:30,9     9.Sidorenko Yury      1:52,7
 10.Heikkilä Reijo      2:38,5    10.Penttilä Kai        2:04,3
 11.Mayer Walter        3:45,5    11.Mayer Walter        2:31,1
 12.Kaszynski Adam      5:48,5    12.Kaszynski Adam     10:26,6
 13.Sidorenko Yury      6:51,8    13.Heikkilä Reijo     20:40,6
 
 
EK5 (29.89 km)                   EK6 (3.50 km)                    
Lapin Safarit                    Viiden Tähden Koti               
  1.Nikko Joni         15:22,7     1.Kiviniemi Kristian  3:04,0
  2.Asunmaa Teemu       0:09,3     2.Burger Kees         0:04,7
  3.Kiviniemi Kristian  0:16,3     3.Asunmaa Teemu       0:05,3
  4.Burger Kees         1:19,2       Pietarinen Eerik    0:05,3
  5.Pietarinen Eerik    1:28,5     5.Kasi Jukka          0:10,1
  6.Cherkasov Evgeny    1:31,3     6.Penttilä Kai        0:11,3
  7.Kasi Jukka          1:35,7     7.Sidorenko Yury      0:13,0
  8.Pasanen Juha        1:36,2     8.Mayer Walter        0:14,4
  9.Penttilä Kai        1:59,1     9.Pasanen Juha        0:18,4
 10.Sidorenko Yury      2:16,4    10.Cherkasov Evgeny    0:18,7
 11.Mayer Walter        3:22,0    11.Kaszynski Adam      0:23,6
 12.Kaszynski Adam      5:05,1    12.Nikko Joni          1:17,9
 
 
EK7 (36.19 km)                   EK8 (35.85 km)                   
Sarriojärvi                      Hanhikoski                       
  1.Asunmaa Teemu      18:49,9     1.Nikko Joni         18:51,7
  2.Kiviniemi Kristian  0:00,9     2.Asunmaa Teemu       0:01,6
  3.Nikko Joni          0:13,9     3.Kiviniemi Kristian  0:25,6
  4.Pietarinen Eerik    1:03,5     4.Pietarinen Eerik    1:01,8
  5.Burger Kees         1:16,5     5.Burger Kees         1:03,8
  6.Pasanen Juha        1:19,2     6.Pasanen Juha        1:18,3
  7.Kasi Jukka          1:22,9     7.Kasi Jukka          1:21,5
  8.Cherkasov Evgeny    1:35,5     8.Cherkasov Evgeny    1:31,5
  9.Penttilä Kai        2:00,3     9.Penttilä Kai        1:37,6
 10.Mayer Walter        3:08,2    10.Sidorenko Yury      2:47,3
 11.Sidorenko Yury      3:26,8    11.Mayer Walter        3:14,9
 12.Kaszynski Adam      4:50,7    12.Kaszynski Adam      4:24,8
 
 
EK9 (11.67 km)                   EK10 (3.50 km)                   
Autiovaara                       Arina                            
  1.Asunmaa Teemu       6:14,7     1.Nikko Joni          2:54,6
  2.Nikko Joni          0:01,9     2.Asunmaa Teemu       0:03,5
  3.Kiviniemi Kristian  0:05,6     3.Kasi Jukka          0:11,2
  4.Kasi Jukka          0:24,1     4.Pietarinen Eerik    0:12,1
  5.Pietarinen Eerik    0:32,6     5.Kiviniemi Kristian  0:12,8
  6.Cherkasov Evgeny    0:35,6     6.Burger Kees         0:14,9
  7.Burger Kees         0:39,0     7.Pasanen Juha        0:15,5
  8.Penttilä Kai        0:47,0     8.Penttilä Kai        0:17,0
  9.Mayer Walter        1:15,9     9.Cherkasov Evgeny    0:18,2
 10.Pasanen Juha        1:16,6    10.Mayer Walter        0:23,8
 11.Kaszynski Adam      1:34,5    11.Kaszynski Adam      0:39,6
 
 
EK11 (23.05 km)                  EK12 (50.00 km)                  
Kiinteistömaailma                Europcar                         
  1.Nikko Joni         11:56,7     1.Asunmaa Teemu      25:39,7
  2.Kiviniemi Kristian  0:03,4     2.Kiviniemi Kristian  0:13,5
  3.Asunmaa Teemu       0:04,6     3.Nikko Joni          0:31,7
  4.Burger Kees         0:50,0     4.Pietarinen Eerik    1:58,6
  5.Pietarinen Eerik    1:09,7     5.Kasi Jukka          2:11,6
  6.Penttilä Kai        1:22,4     6.Burger Kees         2:13,4
  7.Pasanen Juha        1:44,1     7.Pasanen Juha        2:31,0
  8.Mayer Walter        2:29,5     8.Penttilä Kai        2:58,7
  9.Kaszynski Adam      3:11,8     9.Kaszynski Adam      9:08,6
 10.Kasi Jukka         11:12,4