Jari-Pekka Ralli              YLEISKILPAILU
 17.1.2015 Heinolan UA         F-CUP A-JR               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  ylk  ryh  lka     aika    ohjaajat
   1         1.    43:23,3  Veli Vesala          HamUA/LprUA          
 (124)   FA   9             Mika Luukka          BMW M3 (E36)             
 
   2         1.    43:23,3  Jerry Mikkola        FoSUA
 ( 99)   fa   7             Jasse Mikkola        Toyota Corolla 1600 GT   
 
   3         2.    43:25,8  Tero Kulmala         LemUA/EMSC           
 ( 98)   fa   7     0:02,5  Sami Tiitta          Toyota Starlet           
 
   4         3.    43:43,6  Ville Haakanen       SaloUA
 (101)   fa   7     0:20,3  Niko Haakanen        Toyota Corolla 1600 GT   
 
   5         2.    43:44,2  Teemu Mäkelä         KotkaUA/HamUA          
 (105)   FA   9     0:20,9  Jussi Lemettilä      BMW 325i (E36)           
 
   6         3.    44:17,1  Toni Koskela         HyUA/HausUA         
 (106)   FA   9     0:53,8  Olli Väänänen        BMW 325                  
 
   7         1.    44:19,7  Kari Matikainen      K-KUA
 (111)   Fa   8     0:56,4  Mika Sällman         Honda Civic Type R (EP3) 
 
   8         4.    46:05,2  Iiro Kokko           FINNISH CROSSKA/RauUA          
 ( 96)   FA   9     2:41,9  Timo Waltari         BMW 325i (E36)           
 
   9         4.    46:10,8  Heikki Pasanen       RiiUA
 (109)   fa   7     2:47,5  Teppo Söderström     Toyota Starlet           
 
  10         5.    47:16,9  Juha Hämäläinen      UUA/PetUA          
 (102)   FA   9     3:53,6  Janne Vääränen       Volvo 240                
 
  11         2.    48:11,4  Erkki Lepola         RiiUA
 ( 93)   Fa   8     4:48,1  Antti Nordström      Honda Civic Type R (EP3) 
 
  12         3.    55:01,3  Harri Rinne          NuUA
 (123)   Fa   8    11:38,0  Pasi Virtanen        Ford Escort RS 2000      
 
  13         4.    55:44,9  Aki Parviainen       NilUA
 (122)   Fa   8    12:21,6  Heikki Parviainen    Opel Astra GSi 16V       
 
  14         6.    55:45,7  Janne Anttila        AnkUA/               
 (120)   FA   9    12:22,4  Ville Puhakka        BMW 325i (E36)           
 
  15         5.    55:56,9  Petri Kanniainen     JorMK
 (116)   fa   7    12:33,6  Tuomas Syrjälahti    Toyota Corolla FX-GT     

 Jari-Pekka Ralli              LUOKKATULOKSET
 17.1.2015 Heinolan UA         F-CUP A-JR               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka jrnp  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 7 / ry F alle 1600 cc;lähti 10;keskeytti 5;suljettu 0
   1    4.   2.    43:23,3  Jerry Mikkola        FoSUA
 ( 99)                      Jasse Mikkola        Toyota Corolla 1600 GT   
 
   2    3.   3.    43:25,8  Tero Kulmala         LemUA/EMSC
 ( 98)              0:02,5  Sami Tiitta          Toyota Starlet           
 
   3    2.   4.    43:43,6  Ville Haakanen       SaloUA
 (101)              0:20,3  Niko Haakanen        Toyota Corolla 1600 GT   
 
   4    1.   9.    46:10,8  Heikki Pasanen       RiiUA
 (109)              2:47,5  Teppo Söderström     Toyota Starlet           
 
   5     .  15.    55:56,9  Petri Kanniainen     JorMK
 (116)             12:33,6  Tuomas Syrjälahti    Toyota Corolla FX-GT     
 
 Luokka: 8 / ry F alle 2200 cc;lähti 13;keskeytti 8;suljettu 1
   1    4.   7.    44:19,7  Kari Matikainen      K-KUA
 (111)                      Mika Sällman         Honda Civic Type R (EP3) 
 
   2    3.  11.    48:11,4  Erkki Lepola         RiiUA
 ( 93)              3:51,7  Antti Nordström      Honda Civic Type R (EP3) 
 
   3    3.  12.    55:01,3  Harri Rinne          NuUA
 (123)             10:41,6  Pasi Virtanen        Ford Escort RS 2000      
 
   4    2.  13.    55:44,9  Aki Parviainen       NilUA
 (122)             11:25,2  Heikki Parviainen    Opel Astra GSi 16V       
 
 Luokka: 9 / ry F yli 2200 cc;lähti 9;keskeytti 3;suljettu 0
   1    4.   1.    43:23,3  Veli Vesala          HamUA/LprUA
 (124)                      Mika Luukka          BMW M3 (E36)             
 
   2    3.   5.    43:44,2  Teemu Mäkelä         KotkaUA/HamUA
 (105)              0:20,9  Jussi Lemettilä      BMW 325i (E36)           
 
   3    2.   6.    44:17,1  Toni Koskela         HyUA/HausUA
 (106)              0:53,8  Olli Väänänen        BMW 325                  
 
   4    1.   8.    46:05,2  Iiro Kokko           FINNISH CROSSKA/RauUA
 ( 96)              2:41,9  Timo Waltari         BMW 325i (E36)           
 
   5     .  10.    47:16,9  Juha Hämäläinen      UUA/PetUA
 (102)              3:53,6  Janne Vääränen       Volvo 240                
 
   6     .  14.    55:45,7  Janne Anttila        AnkUA/
 (120)             12:22,4  Ville Puhakka        BMW 325i (E36)           

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
Jari-Pekka Ralli / F-CUP A-JR
 
EK1 (14.28 km)                   EK2 (14.26 km)                   
Autolasikeskus                   Salpaus                          
  1.Vesala Veli         9:29,1     1.Kulmala Tero        8:55,6
  2.Niemi Henri         0:01,4     2.Vesala Veli         0:01,9
  3.Väänänen Mika       0:02,1     3.Mäkelä Teemu        0:03,4
  4.Hämäläinen Juha     0:03,0     4.Haakanen Ville      0:04,3
  5.Patrikainen Ville   0:05,5     5.Jokinen Sami        0:07,7
  6.Kanniainen Petri    0:05,9     6.Mikkola Jerry       0:07,8
  7.Kulmala Tero        0:06,0     7.Parviainen Aki      0:11,5
  8.Mikkola Jerry       0:06,4     8.Kanniainen Petri    0:11,8
  9.Mäkelä Teemu        0:07,6     9.Koskela Toni        0:14,1
 10.Haakanen Ville      0:09,3    10.Matikainen Kari     0:14,7
 11.Rantanen Risto      0:11,8    11.Rantanen Risto      0:17,7
 12.Jokinen Sami        0:13,3    12.Lepola Erkki        0:19,1
 13.Jalava Toni         0:15,9    13.Rinne Harri         0:21,0
 14.Matikainen Kari     0:16,0    14.Solkio Mikko        0:21,1
 15.Rinne Harri         0:16,7       Anttila Janne       0:21,1
 16.Koskela Toni        0:18,0    16.Pasanen Heikki      0:23,9
 17.Solkio Mikko        0:18,5    17.Reinikainen Harri   0:28,0
 18.Lehtola Joonas      0:19,5    18.Kokko Iiro          0:35,8
 19.Reinikainen Harri   0:20,2    19.Taskinen Sami       0:48,7
 20.Anttila Janne       0:22,2    20.Hämäläinen Juha     3:27,7
 21.Parviainen Aki      0:23,3    21.Kakriainen Jukka    8:18,1
 22.Pasanen Heikki      0:26,3
 23.Lepola Erkki        0:28,8
 24.Kakriainen Jukka    0:29,7
 25.Kokko Iiro          1:03,4
 26.Taskinen Sami       1:52,8
 
 
EK3 (12.14 km)                   EK4 (14.84 km)                   
Omakatsastus                     OpaMuurikka                      
  1.Kulmala Tero        7:09,2     1.Mikkola Jerry       9:39,5
  2.Haakanen Ville      0:04,5     2.Vesala Veli         0:08,8
  3.Mikkola Jerry       0:05,0     3.Mäkelä Teemu        0:10,3
  4.Vesala Veli         0:05,3     4.Jokinen Sami        0:11,5
  5.Matikainen Kari     0:09,3       Hämäläinen Juha     0:11,5
  6.Parviainen Aki      0:11,4     6.Kulmala Tero        0:12,5
  7.Mäkelä Teemu        0:12,4     7.Haakanen Ville      0:15,0
  8.Jokinen Sami        0:14,6     8.Kanniainen Petri    0:16,2
  9.Hämäläinen Juha     0:14,7     9.Koskela Toni        0:18,5
 10.Koskela Toni        0:16,0       Anttila Janne       0:18,5
 11.Solkio Mikko        0:19,5    11.Rinne Harri         0:19,9
 12.Kanniainen Petri    0:19,6    12.Lepola Erkki        0:23,3
 13.Lepola Erkki        0:20,1    13.Parviainen Aki      0:24,0
 14.Anttila Janne       0:20,5    14.Kokko Iiro          0:26,3
 15.Pasanen Heikki      0:22,5    15.Matikainen Kari     0:29,2
 16.Rantanen Risto      0:22,8    16.Pasanen Heikki      0:31,1
 17.Rinne Harri         0:24,7    17.Kakriainen Jukka    0:39,9
 18.Kokko Iiro          0:26,9
 19.Reinikainen Harri   0:27,0
 20.Kakriainen Jukka    0:35,8
 21.Taskinen Sami       0:47,9
 
 
EK5 (10.63 km)                                                    
Jari-Pekka                                                        
  1.Mikkola Jerry       7:50,7
  2.Kulmala Tero        0:03,2
    Vesala Veli         0:03,2
  4.Haakanen Ville      0:06,4
    Mäkelä Teemu        0:06,4
    Koskela Toni        0:06,4
    Matikainen Kari     0:06,4
  8.Hämäläinen Juha     0:15,9
  9.Kokko Iiro          0:28,7
 10.Pasanen Heikki      1:22,9
 11.Lepola Erkki        3:36,0
 12.Jokinen Sami        5:51,5
 13.Rinne Harri        10:34,9
 14.Parviainen Aki     11:30,6
 15.Anttila Janne      11:09,3
    Kanniainen Petri   11:09,3