PRISMA RALLI                  YLEISKILPAILU
 1.3.2008 Savonlinnan UA       A-JUNIORIT               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  ylk  ryh  lka     aika    ohjaajat
   1.   1.   1.    39.19;6  Toni Kuosmanen       MikUA
 (133)   F   20             Marko Kiiliäinen     Ford Escort RS           
 
   2.   1.   1.    39.58;7  Jyri Luhtaniemi      UAU
 (126)   N   18     0.39;1  Sami Toikkanen       Nissan Sunny GTIR        
 
   3.   2.   2.    40.17;3  Markku Tuoriniemi    UAU
 (140)   F   20     0.57;7  Esa Pitkonen         Ford Escort RS           
 
   4.   3.   1.    40.28;7  Anders Anttila       KotkaUA/MhMK           
 (130)   f   19     1.09;1  Toni Kuhanen         Toyota Starlet           
 
   5.   2.   2.    40.33;2  Kari Kanerva         LohUA/EspooUA        
 (124)   A   18     1.13;6  Tommi Suihkonen      Mitsubishi Lancer E3     
 
   6.   4.   2.    42.26;9  Kimmo Hassinen       K-KUA/EspooUA        
 (128)   f   19     3.07;3  Markus Hassinen      Toyota Starlet           
 
   7.   5.   3.    43.33;2  Arto Puustinen       K-KUA
 (137)   F   20     4.13;6  Jani Pöllänen        Opel Kadett GSi          
 
   8.   3.   3.    43.34;3  Kimmo Tuuri          ValUA
 (125)   A   18     4.14;7  Jari Vekkeli         Mitsubishi VR-4          
 
   9.   6.   4.    43.49;2  Jouko Tarvainen      JorMK
 (139)   F   20     4.29;6  Nina Tarvainen       Ford Escort RS           
 
  10.   7.   5.    43.57;4  Timo Kilpeläinen     EspooUA
 (138)   F   20     4.37;8  Nina Kilpeläinen     Ford Escort RS           
 
  11.   8.   6.    44.23;3  Seppo Liikkanen      HamUA
 (135)   F   20     5.03;7  Mika Brofors         BMW 325i                 
 
  12.   9.   7.    54.37;3  Janne Huupponen      RUA
 (136)   F   20    15.17;7  Jarno Asikainen      Ford Escort RS           

 PRISMA RALLI                  LUOKKATULOKSET
 1.3.2008 Savonlinnan UA       A-JUNIORIT               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka  ryh  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 18 / yli 2000 cc Super2000R;lähti 3;keskeytti 0;suljettu 0
   1.   1.   2.    39.58;7  Jyri Luhtaniemi      UAU
 (126)  N                   Sami Toikkanen       Nissan Sunny GTIR        
 
   2.   2.   5.    40.33;2  Kari Kanerva         LohUA/EspooUA
 (124)  A           0.34;5  Tommi Suihkonen      Mitsubishi Lancer E3     
 
   3.   3.   8.    43.34;3  Kimmo Tuuri          ValUA
 (125)  A           3.35;6  Jari Vekkeli         Mitsubishi VR-4          
 
 Luokka: 19 / enintään 1600 cc;lähti 5;keskeytti 3;suljettu 0
   1.   3.   4.    40.28;7  Anders Anttila       KotkaUA/MhMK
 (130)  f                   Toni Kuhanen         Toyota Starlet           
 
   2.   4.   6.    42.26;9  Kimmo Hassinen       K-KUA/EspooUA
 (128)  f           1.58;2  Markus Hassinen      Toyota Starlet           
 
 Luokka: 20 / yli 1600 cc;lähti 9;keskeytti 2;suljettu 0
   1.   1.   1.    39.19;6  Toni Kuosmanen       MikUA
 (133)  F                   Marko Kiiliäinen     Ford Escort RS           
 
   2.   2.   3.    40.17;3  Markku Tuoriniemi    UAU
 (140)  F           0.57;7  Esa Pitkonen         Ford Escort RS           
 
   3.   5.   7.    43.33;2  Arto Puustinen       K-KUA
 (137)  F           4.13;6  Jani Pöllänen        Opel Kadett GSi          
 
   4.   6.   9.    43.49;2  Jouko Tarvainen      JorMK
 (139)  F           4.29;6  Nina Tarvainen       Ford Escort RS           
 
   5.   7.  10.    43.57;4  Timo Kilpeläinen     EspooUA
 (138)  F           4.37;8  Nina Kilpeläinen     Ford Escort RS           
 
   6.   8.  11.    44.23;3  Seppo Liikkanen      HamUA
 (135)  F           5.03;7  Mika Brofors         BMW 325i                 
 
   7.   9.  12.    54.37;3  Janne Huupponen      RUA
 (136)  F          15.17;7  Jarno Asikainen      Ford Escort RS           

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
PRISMA RALLI / A-JUNIORIT
 
EK1 (11.37 km)                   EK2 (17.93 km)                   
AUTOMESTARIT OY                  SAVONLINNAN PUHELIN OY           
  1.Martikainen Lasse   7.04;6     1.Anttila Anders     10.19;1
  2.Kuosmanen Toni      0.03;2     2.Kuosmanen Toni      0.03;1
  3.Luhtaniemi Jyri     0.05;1     3.Tuoriniemi Markku   0.09;0
  4.Kanerva Kari        0.19;3     4.Hokkanen Jani       0.11;4
  5.Hokkanen Jani       0.21;4     5.Luhtaniemi Jyri     0.14;4
  6.Tuoriniemi Markku   0.22;4     6.Kanerva Kari        0.16;1
  7.Anttila Anders      0.24;4     7.Tuuri Kimmo         0.26;8
  8.Tuuri Kimmo         0.30;3     8.Huupponen Janne     0.30;1
  9.Tarvainen Jouko     0.31;2     9.Hassinen Kimmo      0.30;9
 10.Tolvanen Tero       0.46;7    10.Tolvanen Tero       0.41;0
 11.Majoinen Petri      0.49;0    11.Puustinen Arto      0.52;3
 12.Puustinen Arto      0.49;8    12.Kilpeläinen Timo    1.04;4
 13.Hassinen Kimmo      0.54;1    13.Tarvainen Jouko     1.05;6
 14.Kilpeläinen Timo    1.16;9    14.Liikkanen Seppo     1.18;0
 15.Liikkanen Seppo     1.18;0    15.Martikainen Lasse   2.12;8
 16.Huupponen Janne     3.17;3
 
 
EK3 (6.64 km)                    EK4 (10.97 km)                   
KULTA-CENTER JOKELA OY           XEROX SAVONLINNA                 
  1.Kuosmanen Toni      4.15;3     1.Kuosmanen Toni      6.32;9
  2.Luhtaniemi Jyri     0.07;4     2.Anttila Anders      0.02;1
    Tuoriniemi Markku   0.07;4     3.Kanerva Kari        0.07;5
  4.Anttila Anders      0.08;3     4.Martikainen Lasse   0.08;6
  5.Kanerva Kari        0.09;1     5.Luhtaniemi Jyri     0.14;8
  6.Huupponen Janne     0.16;1     6.Tuoriniemi Markku   0.22;7
  7.Hassinen Kimmo      0.17;0     7.Hassinen Kimmo      0.34;6
  8.Tolvanen Tero       0.17;5     8.Tuuri Kimmo         0.42;9
  9.Kilpeläinen Timo    0.22;6     9.Puustinen Arto      0.48;1
 10.Martikainen Lasse   0.27;4    10.Liikkanen Seppo     0.50;6
 11.Liikkanen Seppo     0.28;1    11.Kilpeläinen Timo    0.54;1
 12.Puustinen Arto      0.31;4    12.Tarvainen Jouko     1.00;2
 13.Tarvainen Jouko     0.32;6    13.Huupponen Janne    10.09;7
 14.Tuuri Kimmo         1.53;9
 
 
EK5 (14.96 km)                                                    
MAINOSTOIMISTO GRAFICAL OY                                        
  1.Kuosmanen Toni     11.01;4
  2.Tuoriniemi Markku   0.02;5
  3.Luhtaniemi Jyri     0.03;7
  4.Anttila Anders      0.10;6
  5.Kanerva Kari        0.27;9
  6.Tuuri Kimmo         0.47;1
  7.Hassinen Kimmo      0.57;0
  8.Kilpeläinen Timo    1.06;1
  9.Huupponen Janne     1.10;8
 10.Liikkanen Seppo     1.15;3
 11.Puustinen Arto      1.18;3
 12.Tarvainen Jouko     1.26;3