SM Uusikaupunki ralli         YLEISKILPAILU
 8.-9.9.2006 TMS               SM                       
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  ylk  ryh  lka     aika    ohjaajat
   1.   1.   1.    46.56;0  Sebastian Lindholm(* BRT/FCDA           
 (  1)   A    5             Tomi Tuominen        Peugeot 206 WRC          
 
   2.   2.   2.    47.11;5  Jari-Matti Latvala(* LRB/FCDA           
 (  2)   A    5     0.15;5  Miikka Anttila       Toyota Corolla WRC       
 
   3.   1.   1.    48.32;9  Jari Ketomaa(*)      MikUA/JyvUA          
 (  5)   N    3     1.36;9  Tuomo Hannonen       Mitsubishi Lancer E9     
 
   4.   2.   2.    48.36;5  Anton Alén(*)        EspUA/FCDA           
 (  8)   N    3     1.40;5  Timo Alanne          Subaru Impreza WRX       
 
   5.   3.   3.    48.48;4  Juho Hänninen(*)     SLUA/RUA            
 (  6)   N    3     1.52;4  Marko Sallinen       Mitsubishi Lancer E9     
 
   6.   4.   4.    49.06;3  Janne Vähämiko(*)    TMS/AL-Härmä       
 (  9)   N    3     2.10;3  Aki Suutarinen       Mitsubishi Lancer E9     
 
   7.   5.   5.    49.24;3  Toni Klemets(*)      TUA/Kurikan UA     
 ( 13)   N    3     2.28;3  Panu Plosila         Mitsubishi Lancer E9     
 
   8.   6.   6.    49.43;0  Teemu Arminen(*)     RiiUA
 ( 14)   N    3     2.47;0  Seppo Varmavuo       Subaru Impreza           
 
   9.   7.   7.    49.46;0  Jukka Ketomäki(*)    AL-Härmä
 (  7)   N    3     2.50;0  Jarkko Alanen        Subaru Impreza WRX       
 
  10.   3.   3.    50.33;1  Jarmo Mikkonen(*)    RDT/SaloUA         
 (  3)   A    5     3.37;1  Hannu Ervasto        Mitsubishi Lancer E6     
 
  11.   4.   4.    50.47;7  Heikki Westerlund(*) LamUA/HausUA         
 ( 18)   A    5     3.51;7  Arto Sirpoma         Mitsubishi Lancer        
 
  12.   8.   8.    50.59;3  Riku Tahko(*)        EspUA
 ( 24)   N    3     4.03;3  Ossi Lahtinen        Mitsubishi Lancer E9     
 
  13.   9.   9.    51.03;4  Jarno Kangas(*)      500-K/RiiUA          
 ( 25)   N    3     4.07;4  Juha Koljonen        Mitsubishi Lancer E7     
 
  14.  10.  10.    51.05;1  Juha Vuorela         OrSUA/ALTI           
 ( 28)   N    3     4.09;1  Mikko Jokinen        Mitsubishi Lancer E7     
 
  15.   5.   5.    51.07;9  Kari Ali-Rantala(*)  RiiUA/NilUA          
 ( 16)   A    5     4.11;9  Petri Vihavainen     Mitsubishi Lancer E7     
 
  16.   6.   6.    51.43;0  Pekka Keski-Korsu(*) RaaUA/LRB            
 ( 17)   A    5     4.47;0  Asko Sairanen        Mitsubishi Lancer E6     
 
  17.  11.  11.    51.56;2  Timo Pulkkinen(*)    RDT
 ( 20)   N    3     5.00;2  Lasse Miettinen      Subaru Impreza WRX       
 
  18.  12.  12.    51.56;9  Juha Sipilä(*)       PR-Rac/NokUA          
 ( 22)   N    3     5.00;9  Juha Lummaa          Mitsubishi Lancer E7     
 
  19.   1.   1.    52.01;1  Matti Rantanen(*)    TerUA
 ( 34)   n    2     5.05;1  Jan Lönegren         Honda Civic Type-R       
 
  20.   2.   2.    52.05;0  Kalle Pinomäki(*)    TUA/SaloUA         
 ( 37)   n    2     5.09;0  Matti Kaskinen       Renault Clio RS Ragnotti 
 
  21.   3.   3.    52.13;7  Jarno Kinnunen(*)    K-KUA/NuUA           
 ( 33)   n    2     5.17;7  Mikko Lukka          Honda Civic Type-R       
 
  22.   7.   7.    52.16;4  Tommi Luostarinen(*) SLUA/KouUA          
 ( 30)   A    5     5.20;4  Matti Hämäläinen     Mitsubishi Lancer E4     
 
  23.   4.   4.    52.18;0  Ville Hautamäki(*)   JärvisUA
 ( 32)   n    2     5.22;0  Ari-Pekka Hautanen   Honda Civic Type-R       
 
  24.  13.  13.    52.22;7  Petri Lehtovirta(*)  LahUA
 ( 43)   N    3     5.26;7  Juha Kanerva         Subaru Impreza WRX       
 
  25.   5.   5.    52.45;6  Joni Nikko(*)        LaihUA
 ( 36)   n    2     5.49;6  Tero Perttula        Honda Civic Type R       
 
  26.  14.  14.    52.47;7  Ari Laivola(*)       RiiUA/LamUA          
 ( 21)   N    3     5.51;7  Markku Laakso        Mitsubishi Lancer Evo    
 
  27.  15.  15.    52.53;2  Radik Shaymiev       (RUS
 ( 45)   N    3     5.57;2  Maxim Tsvetkov       Mitsubishi Lancer E8     
 
  28.   6.   6.    53.07;5  Vesa Mikkola(*)      HyUA/EPUA           
 ( 41)   n    2     6.11;5  Lasse Hirvijärvi     Honda Civic Type R       
 
  29.   8.   8.    53.08;2  Reijo Muhonen(*)     NuUA/AUK J-äijät    
 ( 44)   A    5     6.12;2  Jorma Kopsa          Mitsubishi Lancer E6     
 
  30.   7.   7.    53.20;1  Vesa Hirvonen(*)     K-KUA
 ( 60)   n    2     6.24;1  Jussi Martiskin      Honda Civic Type R       
 
  31.   8.   8.    53.24;7  Ailu Magga(*)        YkUA
 ( 35)   n    2     6.28;7  Maria-Johanna Tulppo Honda Civic Type-R       
 
  32.   9.   9.    53.31;8  Antti Rintamäki(*)   RoRa/OUA            
 ( 54)   n    2     6.35;8  Markku Tuohino       Honda Civic Type R       
 
  33.  16.  16.    53.38;0  Natalie Barratt(*)   (GB
 ( 50)   N    3     6.42;0  Chris Patterson      Subaru Impreza WRX       
 
  34.   9.   9.    53.40;5  Olli Kankkunen       JyvUA/RiiUA          
 ( 47)   A    5     6.44;5  Ossi Lehtonen        Mitsubishi Lancer E8     
 
  35.  10.  10.    54.14;8  Jani Salomaa(*)      RiiUA
 ( 40)   n    2     7.18;8  Mikko Lappalainen    Honda Civic Type R       
 
  36.  11.  11.    54.32;7  Mikko Kaistamo(*)    MynUA/VammUA         
 ( 59)   n    2     7.36;7  Jaana Latvala        Honda Civic Type R       
 
  37.  17.  17.    55.56;9  Aaron Bukart         (GER
 ( 48)   N    3     9.00;9  André Jockusch       Mitsubishi Lancer E8     
 
  38.  12.  12.    56.25;7  Joni Arpiainen(*)    500-K/LprUA          
 ( 39)   n    2     9.29;7  Peter Flythström     Ford Fiesta ST           
 
  39.  18.  18.    58.03;7  Denis Grodetskiy(*)  (EST
 ( 46)   N    3    11.07;7  Safoniy Lotko        Subaru Impreza WRC       
 
  40.  13.  13.  1.03.32;3  Matias Henkola       PoSUA
 (103)   n    2    16.36;3  Stefan Karlsson      Ford Fiesta ST 150       
 
  41.  14.  14.  1.03.41;0  Mikko Vesala         TUA
 ( 64)   n    2    16.45;0  Petri Tähtinen       Honda Civic Type R       

 SM Uusikaupunki ralli         LUOKKATULOKSET
 8.-9.9.2006 TMS               SM                       
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka  ryh  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 2 / enintään 2000 cc;lähti 21;keskeytti 7;suljettu 0
   1.   1.  19.    52.01;1  Matti Rantanen(*)    TerUA
 ( 34)  n                   Jan Lönegren         Honda Civic Type-R       
 
   2.   2.  20.    52.05;0  Kalle Pinomäki(*)    TUA/SaloUA
 ( 37)  n           0.03;9  Matti Kaskinen       Renault Clio RS Ragnotti 
 
   3.   3.  21.    52.13;7  Jarno Kinnunen(*)    K-KUA/NuUA
 ( 33)  n           0.12;6  Mikko Lukka          Honda Civic Type-R       
 
   4.   4.  23.    52.18;0  Ville Hautamäki(*)   JärvisUA
 ( 32)  n           0.16;9  Ari-Pekka Hautanen   Honda Civic Type-R       
 
   5.   5.  25.    52.45;6  Joni Nikko(*)        LaihUA
 ( 36)  n           0.44;5  Tero Perttula        Honda Civic Type R       
 
   6.   6.  28.    53.07;5  Vesa Mikkola(*)      HyUA/EPUA
 ( 41)  n           1.06;4  Lasse Hirvijärvi     Honda Civic Type R       
 
   7.   7.  30.    53.20;1  Vesa Hirvonen(*)     K-KUA
 ( 60)  n           1.19;0  Jussi Martiskin      Honda Civic Type R       
 
   8.   8.  31.    53.24;7  Ailu Magga(*)        YkUA
 ( 35)  n           1.23;6  Maria-Johanna Tulppo Honda Civic Type-R       
 
   9.   9.  32.    53.31;8  Antti Rintamäki(*)   RoRa/OUA
 ( 54)  n           1.30;7  Markku Tuohino       Honda Civic Type R       
 
  10.  10.  35.    54.14;8  Jani Salomaa(*)      RiiUA
 ( 40)  n           2.13;7  Mikko Lappalainen    Honda Civic Type R       
 
  11.  11.  36.    54.32;7  Mikko Kaistamo(*)    MynUA/VammUA
 ( 59)  n           2.31;6  Jaana Latvala        Honda Civic Type R       
 
  12.  12.  38.    56.25;7  Joni Arpiainen(*)    500-K/LprUA
 ( 39)  n           4.24;6  Peter Flythström     Ford Fiesta ST           
 
  13.  13.  40.  1.03.32;3  Matias Henkola       PoSUA
 (103)  n          11.31;2  Stefan Karlsson      Ford Fiesta ST 150       
 
  14.  14.  41.  1.03.41;0  Mikko Vesala         TUA
 ( 64)  n          11.39;9  Petri Tähtinen       Honda Civic Type R       
 
 Luokka: 3 / yli 2000 cc;lähti 26;keskeytti 8;suljettu 0
   1.   1.   3.    48.32;9  Jari Ketomaa(*)      MikUA/JyvUA
 (  5)  N                   Tuomo Hannonen       Mitsubishi Lancer E9     
 
   2.   2.   4.    48.36;5  Anton Alén(*)        EspUA/FCDA
 (  8)  N           0.03;6  Timo Alanne          Subaru Impreza WRX       
 
   3.   3.   5.    48.48;4  Juho Hänninen(*)     SLUA/RUA
 (  6)  N           0.15;5  Marko Sallinen       Mitsubishi Lancer E9     
 
   4.   4.   6.    49.06;3  Janne Vähämiko(*)    TMS/AL-Härmä
 (  9)  N           0.33;4  Aki Suutarinen       Mitsubishi Lancer E9     
 
   5.   5.   7.    49.24;3  Toni Klemets(*)      TUA/Kurikan UA
 ( 13)  N           0.51;4  Panu Plosila         Mitsubishi Lancer E9     
 
   6.   6.   8.    49.43;0  Teemu Arminen(*)     RiiUA
 ( 14)  N           1.10;1  Seppo Varmavuo       Subaru Impreza           
 
   7.   7.   9.    49.46;0  Jukka Ketomäki(*)    AL-Härmä
 (  7)  N           1.13;1  Jarkko Alanen        Subaru Impreza WRX       
 
   8.   8.  12.    50.59;3  Riku Tahko(*)        EspUA
 ( 24)  N           2.26;4  Ossi Lahtinen        Mitsubishi Lancer E9     
 
   9.   9.  13.    51.03;4  Jarno Kangas(*)      500-K/RiiUA
 ( 25)  N           2.30;5  Juha Koljonen        Mitsubishi Lancer E7     
 
  10.  10.  14.    51.05;1  Juha Vuorela         OrSUA/ALTI
 ( 28)  N           2.32;2  Mikko Jokinen        Mitsubishi Lancer E7     
 
  11.  11.  17.    51.56;2  Timo Pulkkinen(*)    RDT
 ( 20)  N           3.23;3  Lasse Miettinen      Subaru Impreza WRX       
 
  12.  12.  18.    51.56;9  Juha Sipilä(*)       PR-Rac/NokUA
 ( 22)  N           3.24;0  Juha Lummaa          Mitsubishi Lancer E7     
 
  13.  13.  24.    52.22;7  Petri Lehtovirta(*)  LahUA
 ( 43)  N           3.49;8  Juha Kanerva         Subaru Impreza WRX       
 
  14.  14.  26.    52.47;7  Ari Laivola(*)       RiiUA/LamUA
 ( 21)  N           4.14;8  Markku Laakso        Mitsubishi Lancer Evo    
 
  15.  15.  27.    52.53;2  Radik Shaymiev       (RUS
 ( 45)  N           4.20;3  Maxim Tsvetkov       Mitsubishi Lancer E8     
 
  16.  16.  33.    53.38;0  Natalie Barratt(*)   (GB
 ( 50)  N           5.05;1  Chris Patterson      Subaru Impreza WRX       
 
  17.  17.  37.    55.56;9  Aaron Bukart         (GER
 ( 48)  N           7.24;0  André Jockusch       Mitsubishi Lancer E8     
 
  18.  18.  39.    58.03;7  Denis Grodetskiy(*)  (EST
 ( 46)  N           9.30;8  Safoniy Lotko        Subaru Impreza WRC       
 
 Luokka: 5 / yli 1400 cc;lähti 13;keskeytti 4;suljettu 0
   1.   1.   1.    46.56;0  Sebastian Lindholm(* BRT/FCDA
 (  1)  A                   Tomi Tuominen        Peugeot 206 WRC          
 
   2.   2.   2.    47.11;5  Jari-Matti Latvala(* LRB/FCDA
 (  2)  A           0.15;5  Miikka Anttila       Toyota Corolla WRC       
 
   3.   3.  10.    50.33;1  Jarmo Mikkonen(*)    RDT/SaloUA
 (  3)  A           3.37;1  Hannu Ervasto        Mitsubishi Lancer E6     
 
   4.   4.  11.    50.47;7  Heikki Westerlund(*) LamUA/HausUA
 ( 18)  A           3.51;7  Arto Sirpoma         Mitsubishi Lancer        
 
   5.   5.  15.    51.07;9  Kari Ali-Rantala(*)  RiiUA/NilUA
 ( 16)  A           4.11;9  Petri Vihavainen     Mitsubishi Lancer E7     
 
   6.   6.  16.    51.43;0  Pekka Keski-Korsu(*) RaaUA/LRB
 ( 17)  A           4.47;0  Asko Sairanen        Mitsubishi Lancer E6     
 
   7.   7.  22.    52.16;4  Tommi Luostarinen(*) SLUA/KouUA
 ( 30)  A           5.20;4  Matti Hämäläinen     Mitsubishi Lancer E4     
 
   8.   8.  29.    53.08;2  Reijo Muhonen(*)     NuUA/AUK J-äijät
 ( 44)  A           6.12;2  Jorma Kopsa          Mitsubishi Lancer E6     
 
   9.   9.  34.    53.40;5  Olli Kankkunen       JyvUA/RiiUA
 ( 47)  A           6.44;5  Ossi Lehtonen        Mitsubishi Lancer E8     

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
SM Uusikaupunki ralli / SM
 
EK1 (10.28 km)                   EK2 (3.81 km)                    
HYYNINEN                         PAJALA                           
  1.Lindholm Sebastian  5.11;5     1.Lindholm Sebastian  2.38;7
  2.Latvala Jari-Matti  0.02;5     2.Hänninen Juho       0.03;8
  3.Salo Juha           0.11;5     3.Latvala Jari-Matti  0.04;0
  4.Ketomaa Jari        0.14;2     4.Westerlund Heikki   0.04;7
  5.Hänninen Juho       0.15;8     5.Niemi Kim           0.05;0
  6.Vähämiko Janne      0.16;7     6.Laatunen Teemu      0.06;5
  7.Alén Anton          0.17;6     7.Ketomäki Jukka      0.07;7
  8.Häkkinen Juha       0.19;7     8.Arminen Teemu       0.08;1
  9.Klemets Toni        0.22;1     9.Kangas Jarno        0.08;4
 10.Kakko Marko         0.25;3    10.Hulkkonen Tapani    0.08;7
 11.Laatunen Teemu      0.27;7    11.Klemets Toni        0.08;8
 12.Niemi Kim           0.30;6       Hämäläinen Kari     0.08;8
 13.Vuorela Juha        0.31;1    13.Alén Anton          0.08;9
 14.Arminen Teemu       0.31;4    14.Ketomaa Jari        0.09;0
 15.Mikkonen Jarmo      0.31;5    15.Vähämiko Janne      0.09;2
 16.Tahko Riku          0.32;5    16.Hirvonen Jani       0.09;4
 17.Westerlund Heikki   0.32;7    17.Keski-Korsu Pekka   0.09;5
 18.Ali-Rantala Kari    0.33;3    18.Salo Juha           0.10;4
 19.Ketomäki Jukka      0.34;2    19.Kakko Marko         0.10;5
 20.Keski-Korsu Pekka   0.35;4       Häkkinen Juha       0.10;5
 21.Kangas Jarno        0.35;6    21.Ali-Rantala Kari    0.10;7
 22.Pulkkinen Timo      0.35;7    22.Laivola Ari         0.11;0
 23.Rantanen Matti      0.38;1    23.Vuorela Juha        0.11;1
 24.Luostarinen Tommi   0.38;6    24.Kinnunen Jarno      0.11;5
 25.Lehtovirta Petri    0.39;2    25.Pulkkinen Timo      0.11;7
 26.Sipilä Juha         0.40;5    26.Hosike Jarkko       0.11;8
 27.Lindroos Joonas     0.41;4    27.Shaymiev Radik      0.12;3
 28.Laivola Ari         0.42;2    28.Tahko Riku          0.13;1
    Shaymiev Radik      0.42;2    29.Sipilä Juha         0.13;4
 30.Pinomäki Kalle      0.42;5    30.Lehtovirta Petri    0.13;6
 31.Grodetskiy Denis    0.44;5    31.Pinomäki Kalle      0.14;2
 32.Kinnunen Jarno      0.44;6    32.Luostarinen Tommi   0.14;3
 33.Hautamäki Ville     0.44;9    33.Salomaa Jani        0.14;5
 34.Pärs Aigar          0.46;8    34.Grodetskiy Denis    0.14;9
 35.Nikko Joni          0.47;4    35.Mäkilä Janne        0.15;2
 36.Mäenpää Timo        0.48;6    36.Hautamäki Ville     0.15;5
 37.Mäkilä Janne        0.49;3    37.Muhonen Reijo       0.15;7
 38.Magga Ailu          0.50;1    38.Vesala Mikko        0.15;8
    Muhonen Reijo       0.50;1    39.Barratt Natalie     0.15;9
 40.Mikkola Vesa        0.50;3       Hirvonen Vesa       0.15;9
 41.Barratt Natalie     0.51;5    41.Magga Ailu          0.16;0
 42.Rintamäki Antti     0.52;3    42.Mikkola Vesa        0.16;7
 43.Hirvonen Vesa       0.53;4    43.Pärs Aigar          0.17;2
 44.Hirvonen Jani       0.53;7    44.Rantanen Matti      0.17;3
 45.Kaistamo Mikko      0.54;2    45.Mäenpää Timo        0.17;4
 46.Hämäläinen Kari     0.55;9    46.Oksa Marko          0.17;8
 47.Kankkunen Olli      0.56;5    47.Kankkunen Olli      0.18;3
 48.Salomaa Jani        1.00;0    48.Nikko Joni          0.18;7
 49.Kauhanen Hannu      1.00;9    49.Rintamäki Antti     0.19;5
 50.Hosike Jarkko       1.03;4    50.Kauhanen Hannu      0.21;6
 51.Hulkkonen Tapani    1.04;0    51.Kaistamo Mikko      0.21;8
 52.Vesala Mikko        1.09;0    52.Bukart Aaron        0.22;5
 53.Bukart Aaron        1.10;2    53.Arpiainen Joni      0.26;0
 54.Arpiainen Joni      1.12;8    54.Hurskainen Tuomas   0.28;6
 55.Hurskainen Tuomas   1.13;4    55.Henkola Matias      0.37;0
 56.Oksa Marko          1.25;7    56.Mikkonen Jarmo      1.09;3
 57.Henkola Matias      1.44;2
 
 
EK3 (13.00 km)                   EK4 (12.68 km)                   
PERKIÖ 1                         PUOTILA 1                        
  1.Lindholm Sebastian  6.03;2     1.Lindholm Sebastian  5.52;7
  2.Latvala Jari-Matti  0.04;0     2.Latvala Jari-Matti  0.01;7
  3.Salo Juha           0.12;0     3.Salo Juha           0.08;9
  4.Ketomaa Jari        0.13;9     4.Alén Anton          0.10;2
  5.Alén Anton          0.14;7     5.Ketomaa Jari        0.10;3
  6.Mikkonen Jarmo      0.18;2     6.Mikkonen Jarmo      0.13;8
  7.Vähämiko Janne      0.18;7     7.Vähämiko Janne      0.14;2
  8.Hänninen Juho       0.18;8     8.Klemets Toni        0.15;6
  9.Ketomäki Jukka      0.22;2     9.Hänninen Juho       0.17;4
 10.Arminen Teemu       0.22;3    10.Arminen Teemu       0.18;4
 11.Klemets Toni        0.24;8       Häkkinen Juha       0.18;4
 12.Laatunen Teemu      0.26;4    12.Ketomäki Jukka      0.20;0
 13.Häkkinen Juha       0.27;2       Laatunen Teemu      0.20;0
 14.Kakko Marko         0.27;4    14.Kakko Marko         0.23;9
 15.Ali-Rantala Kari    0.34;4    15.Ali-Rantala Kari    0.29;0
 16.Hulkkonen Tapani    0.34;8    16.Westerlund Heikki   0.31;4
 17.Westerlund Heikki   0.36;9    17.Rantanen Matti      0.33;0
 18.Kangas Jarno        0.37;0    18.Tahko Riku          0.33;3
 19.Vuorela Juha        0.38;3    19.Hulkkonen Tapani    0.33;6
 20.Tahko Riku          0.38;9    20.Vuorela Juha        0.34;2
 21.Pulkkinen Timo      0.41;3    21.Lehtovirta Petri    0.35;1
 22.Lehtovirta Petri    0.43;1    22.Pulkkinen Timo      0.35;4
 23.Keski-Korsu Pekka   0.43;2    23.Kangas Jarno        0.37;1
 24.Rantanen Matti      0.44;6    24.Hautamäki Ville     0.37;5
 25.Sipilä Juha         0.45;8    25.Keski-Korsu Pekka   0.37;6
 26.Pinomäki Kalle      0.48;7    26.Sipilä Juha         0.38;7
 27.Hautamäki Ville     0.51;0    27.Pinomäki Kalle      0.38;9
 28.Kinnunen Jarno      0.51;9    28.Kankkunen Olli      0.40;2
 29.Laivola Ari         0.52;7    29.Kinnunen Jarno      0.41;1
 30.Muhonen Reijo       0.52;8    30.Shaymiev Radik      0.41;5
 31.Nikko Joni          0.53;4    31.Muhonen Reijo       0.42;9
    Hirvonen Vesa       0.53;4    32.Luostarinen Tommi   0.43;4
 33.Shaymiev Radik      0.54;4    33.Laivola Ari         0.44;6
 34.Luostarinen Tommi   0.54;7    34.Nikko Joni          0.45;2
 35.Magga Ailu          0.55;0    35.Mikkola Vesa        0.46;1
 36.Kankkunen Olli      0.57;4    36.Magga Ailu          0.46;5
 37.Rintamäki Antti     0.57;5    37.Hirvonen Vesa       0.47;4
 38.Hirvonen Jani       0.58;7    38.Grodetskiy Denis    0.48;2
    Pärs Aigar          0.58;7    39.Rintamäki Antti     0.50;0
 40.Hämäläinen Kari     1.00;6    40.Pärs Aigar          0.50;5
 41.Barratt Natalie     1.02;0    41.Kaistamo Mikko      0.51;2
 42.Mäkilä Janne        1.02;3    42.Mäkilä Janne        0.51;4
 43.Kaistamo Mikko      1.02;6    43.Salomaa Jani        0.52;3
 44.Grodetskiy Denis    1.04;2    44.Hirvonen Jani       0.52;4
 45.Salomaa Jani        1.04;3    45.Barratt Natalie     0.54;0
 46.Mikkola Vesa        1.05;6    46.Hosike Jarkko       0.58;6
 47.Hosike Jarkko       1.06;8    47.Oksa Marko          1.08;5
 48.Kauhanen Hannu      1.15;7    48.Kauhanen Hannu      1.09;2
 49.Vesala Mikko        1.20;3    49.Arpiainen Joni      1.14;2
 50.Arpiainen Joni      1.24;6    50.Bukart Aaron        1.14;6
 51.Bukart Aaron        1.24;9    51.Vesala Mikko        1.46;5
 52.Oksa Marko          1.29;5    52.Henkola Matias      2.21;3
 53.Henkola Matias      2.29;3
 
 
EK5 (11.89 km)                   EK6 (17.56 km)                   
VARHELA                          SANNAINEN                        
  1.Latvala Jari-Matti  6.22;7     1.Lindholm Sebastian  8.49;6
  2.Lindholm Sebastian  0.00;2     2.Latvala Jari-Matti  0.01;1
  3.Alén Anton          0.09;0     3.Ketomaa Jari        0.12;0
  4.Ketomaa Jari        0.11;5     4.Alén Anton          0.12;9
  5.Hänninen Juho       0.11;8     5.Vähämiko Janne      0.19;7
  6.Mikkonen Jarmo      0.13;8     6.Hänninen Juho       0.19;9
  7.Salo Juha           0.14;8     7.Arminen Teemu       0.25;1
  8.Ketomäki Jukka      0.15;9     8.Mikkonen Jarmo      0.25;7
    Vähämiko Janne      0.15;9     9.Ketomäki Jukka      0.26;7
 10.Arminen Teemu       0.16;3    10.Klemets Toni        0.27;8
 11.Laatunen Teemu      0.18;9    11.Westerlund Heikki   0.35;6
 12.Häkkinen Juha       0.19;8    12.Tahko Riku          0.37;4
 13.Klemets Toni        0.20;2    13.Kangas Jarno        0.40;9
 14.Kakko Marko         0.20;7    14.Ali-Rantala Kari    0.41;8
 15.Westerlund Heikki   0.25;4    15.Vuorela Juha        0.44;9
 16.Ali-Rantala Kari    0.25;8    16.Keski-Korsu Pekka   0.46;6
 17.Vuorela Juha        0.27;2    17.Pulkkinen Timo      0.49;2
 18.Kangas Jarno        0.28;6    18.Pinomäki Kalle      0.49;5
 19.Tahko Riku          0.28;7    19.Hautamäki Ville     0.50;3
 20.Sipilä Juha         0.34;2    20.Kinnunen Jarno      0.50;6
 21.Luostarinen Tommi   0.35;8    21.Rantanen Matti      0.50;7
 22.Keski-Korsu Pekka   0.36;7    22.Luostarinen Tommi   0.51;8
 23.Pinomäki Kalle      0.39;5    23.Mikkola Vesa        0.54;5
 24.Laivola Ari         0.39;8    24.Sipilä Juha         0.56;3
 25.Kinnunen Jarno      0.40;3    25.Nikko Joni          0.56;6
 26.Rantanen Matti      0.40;8    26.Lehtovirta Petri    0.58;0
 27.Muhonen Reijo       0.41;1    27.Rintamäki Antti     1.00;4
 28.Pulkkinen Timo      0.41;9    28.Laivola Ari         1.00;6
 29.Mikkola Vesa        0.43;0       Hirvonen Vesa       1.00;6
 30.Nikko Joni          0.43;4    30.Shaymiev Radik      1.01;9
 31.Hautamäki Ville     0.44;6    31.Magga Ailu          1.04;1
 32.Magga Ailu          0.44;8    32.Salo Juha           1.04;8
 33.Shaymiev Radik      0.45;0    33.Kaistamo Mikko      1.05;3
 34.Lehtovirta Petri    0.45;7    34.Barratt Natalie     1.07;8
 35.Barratt Natalie     0.46;2    35.Kankkunen Olli      1.10;0
 36.Rintamäki Antti     0.52;1    36.Salomaa Jani        1.11;9
    Hosike Jarkko       0.52;1       Grodetskiy Denis    1.11;9
 38.Hirvonen Jani       0.53;1    38.Muhonen Reijo       1.14;4
 39.Hirvonen Vesa       0.57;0    39.Hirvonen Jani       1.15;0
 40.Kankkunen Olli      0.57;4    40.Hosike Jarkko       1.15;4
 41.Salomaa Jani        1.02;0    41.Bukart Aaron        1.29;4
    Kauhanen Hannu      1.02;0    42.Oksa Marko          1.32;3
 43.Bukart Aaron        1.07;4    43.Arpiainen Joni      1.33;8
 44.Oksa Marko          1.10;8    44.Kauhanen Hannu      1.51;5
 45.Arpiainen Joni      1.13;6    45.Vesala Mikko        1.52;1
 46.Kaistamo Mikko      1.41;9    46.Henkola Matias      2.41;5
 47.Vesala Mikko        1.47;4
 48.Henkola Matias      1.59;5
 49.Grodetskiy Denis    5.03;2
 
 
EK7 (13.00 km)                   EK8 (12.68 km)                   
PERKIÖ 2                         PUOTILA 2                        
  1.Lindholm Sebastian  6.06;5     1.Lindholm Sebastian  5.50;9
  2.Latvala Jari-Matti  0.02;3     2.Latvala Jari-Matti  0.00;1
  3.Ketomaa Jari        0.15;2     3.Hänninen Juho       0.09;5
  4.Hänninen Juho       0.15;6     4.Alén Anton          0.09;7
  5.Salo Juha           0.16;9     5.Ketomaa Jari        0.11;0
  6.Klemets Toni        0.17;4     6.Klemets Toni        0.11;8
  7.Alén Anton          0.17;7     7.Vähämiko Janne      0.12;4
  8.Vähämiko Janne      0.23;7     8.Mikkonen Jarmo      0.14;5
  9.Ketomäki Jukka      0.24;7     9.Ketomäki Jukka      0.18;8
 10.Arminen Teemu       0.25;7    10.Arminen Teemu       0.19;9
 11.Kangas Jarno        0.30;0    11.Westerlund Heikki   0.25;6
 12.Mikkonen Jarmo      0.30;5    12.Tahko Riku          0.28;4
 13.Tahko Riku          0.31;2    13.Vuorela Juha        0.29;3
 14.Vuorela Juha        0.33;2    14.Kangas Jarno        0.30;0
 15.Ali-Rantala Kari    0.33;8    15.Pulkkinen Timo      0.33;9
 16.Sipilä Juha         0.36;8    16.Rantanen Matti      0.34;7
 17.Keski-Korsu Pekka   0.38;9    17.Sipilä Juha         0.35;4
 18.Westerlund Heikki   0.39;6    18.Pinomäki Kalle      0.35;6
 19.Pinomäki Kalle      0.40;3    19.Hautamäki Ville     0.35;7
 20.Pulkkinen Timo      0.41;3    20.Kinnunen Jarno      0.36;2
 21.Kinnunen Jarno      0.41;7    21.Nikko Joni          0.36;9
    Lehtovirta Petri    0.41;7    22.Keski-Korsu Pekka   0.39;3
 23.Luostarinen Tommi   0.42;6    23.Luostarinen Tommi   0.39;4
 24.Hautamäki Ville     0.42;7    24.Mikkola Vesa        0.41;0
 25.Rantanen Matti      0.46;1    25.Ali-Rantala Kari    0.43;3
 26.Nikko Joni          0.48;2    26.Shaymiev Radik      0.43;9
 27.Hirvonen Vesa       0.48;9    27.Muhonen Reijo       0.45;2
 28.Muhonen Reijo       0.50;2    28.Kaistamo Mikko      0.47;0
 29.Kaistamo Mikko      0.52;9    29.Laivola Ari         0.47;2
 30.Laivola Ari         0.53;8    30.Hirvonen Vesa       0.47;7
 31.Rintamäki Antti     0.54;3    31.Barratt Natalie     0.48;4
 32.Mikkola Vesa        0.54;5    32.Kankkunen Olli      0.48;8
 33.Kankkunen Olli      0.56;1    33.Rintamäki Antti     0.49;9
 34.Shaymiev Radik      0.56;2    34.Lehtovirta Petri    0.50;5
 35.Barratt Natalie     0.56;4    35.Magga Ailu          0.51;4
 36.Grodetskiy Denis    0.58;8    36.Salomaa Jani        0.53;2
 37.Salomaa Jani        1.00;8    37.Grodetskiy Denis    1.02;2
 38.Magga Ailu          1.01;0    38.Bukart Aaron        1.02;7
 39.Bukart Aaron        1.09;4    39.Hosike Jarkko       1.06;9
 40.Hosike Jarkko       1.11;4    40.Arpiainen Joni      1.10;7
 41.Arpiainen Joni      1.14;2    41.Henkola Matias      2.04;9
 42.Oksa Marko          1.19;2    42.Vesala Mikko        7.02;1
 43.Vesala Mikko        1.32;0
 44.Henkola Matias      2.38;8