B-juniorit eivät ajaneet EK4:sta
 
XXVIII dna-RANTARALLI         YLEISKILPAILU
 25.9.2004 NaSU                B-JUNIORIT               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  ylk  ryh  lka     aika    ohjaajat
   1.   1.   1.    27.54;5  Petri Pyymäki        VammUA
 (176)   F   19             Tuukka Seppä         Toyota Corolla 1600 GT   
 
   2.   2.   1.    28.07;2  Rami Rauvola         TUA
 (198)   F   20     0.12;7  Janne Rauvola        Opel Ascona B            
 
   3.   1.   1.    28.26;2  Petri Palomäki       KangUA
 (166)   A   18     0.31;7  Tommi Järvinen       Opel Astra F GSi 16V     
 
   4.   3.   2.    28.55;7  Marko Salminen       KankUA/NoorUA/MK      
 (177)   F   19     1.01;2  Pasi Erkkilä         Toyota Starlet           
 
   5.   4.   3.    29.02;7  Antti Selivaara      SatUA/NoorUA/MK      
 (196)   F   19     1.08;2  Vesa Hietikko        Toyota Corolla 1600 GT   
 
   6.   5.   2.    29.06;5  Pasi Paappanen       TUA
 (193)   F   20     1.12;0  Simo Tikkanen        Opel Ascona i 2000       
 
   7.   6.   3.    29.07;2  Tapani Ruokoski      NoorUA/MK
 (195)   F   20     1.12;7  Tuomas Ruokoski      Ford Escort RS 2000      
 
   8.   7.   4.    29.12;9  Miika Nikusaari      MynUA/V-SUA          
 (197)   F   20     1.18;4  Kimmo Lahtonen       Ford Escort RS 2000      
 
   9.   8.   4.    29.25;3  Henri Juhola         KankUA
 (182)   F   19     1.30;8  Tommi Takkula        Toyota Starlet 1300      
 
  10.   9.   5.    29.32;0  Antti Styf           HyrUA/NuUA           
 (218)   F   20     1.37;5  Harri Rinne          Toyota Corolla KE20      
 
  11.  10.   5.    29.41;4  Mauri Laaksamo       KankUA
 (186)   F   19     1.46;9  Sauli Rinne          Toyota Corolla 1600 GT   
 
  12.  11.   6.    29.48;3  Vesa Mäensivu        NoorUA/MK
 (179)   F   19     1.53;8  Olli Malen           Toyota Corolla 1600 GT   
 
  13.  12.   6.    29.49;3  Paavo-Petteri Männis KankUA
 (216)   F   20     1.54;8  Kai Niemi            Ford Escort RS 2000      
 
  14.  13.   7.    29.57;0  Sami Salminen        RaisUA
 (210)   F   20     2.02;5  Timo Salminen        Ford Escort RS 2000      
 
  15.  14.   8.    30.04;4  Vesa Kaukola         RauUA
 (204)   F   20     2.09;9  Juha Heino           Opel Manta B             
 
  16.   2.   2.    30.33;5  Timo Turunen         RDT/MäntsMK        
 (167)   N   18     2.39;0  Tomi Ruoho           VW Polo 16V 1,4          
 
  17.  15.   9.    30.33;8  Jari Nurminen        NoorUA/MK
 (199)   F   20     2.39;3  Toni Mattila         Lada 2107                
 
  18.  16.  10.    30.42;3  Jani Kivimäki        KangUA
 (211)   F   20     2.47;8  Ville Korkeila       Opel Kadett E GSi 16V    
 
  19.  17.  11.    30.44;9  Erno Peltomäki       PokyUA
 (220)   F   20     2.50;4  Tomi Peltomäki       Ford Escort RS 2000      
 
  20.  18.  12.    30.54;6  Veijo Järvi          AL-Härmä/LaihUA         
 (200)   F   20     3.00;1  Esa Kettula          Ford Escort RS 2000      
 
  21.  19.   7.    31.02;5  Arto Pietilä         MynUA
 (185)   F   19     3.08;0  Jouko Lahtonen       VW 19 Golf GTi           
 
  22.   3.   3.    31.03;2  Kimmo Koponen        HSTT
 (169)   A   18     3.08;7  Henrik Teckenberg    Opel Kadett E GSi 16V    
 
  23.   4.   4.    31.10;7  Timo Järvelä         KausMK/UA
 (165)   A   18     3.16;2  Visa Järvelä         Opel Kadett E GSi 16V    
 
  24.   5.   5.    31.16;2  Petri Karrila        TUA
 (174)   N   18     3.21;7  Juhani Luoto         VW Golf GTi 16V 2.0      
 
  25.  20.  13.    31.17;8  Mika Peltonen        SaloUA
 (217)   F   20     3.23;3  Ville Koskinen       Ford Escort RS 2000      
 
  26.  21.   8.    31.22;7  Hannu Leskinen       MynUA
 (189)   F   19     3.28;2  Kimmo Hätönen        Sunbeam Avenger 1600 GT  
 
  27.   6.   6.    31.24;1  Osmo Jaakonsaari     RiiUA
 (173)   A   18     3.29;6  Timo Jaakonsaari     Opel Kadett E GSi 16V    
 
  28.  22.  14.    31.28;9  Jari Kalja           VihUA/TapUA          
 (194)   F   20     3.34;4  Peter Henriksson     Ford Escort RS 2000      
 
  29.  23.   9.    31.36;4  Toni Nikusaari       ATAK/UA
 (188)   F   19     3.41;9  Toni Pärkö           Lada 2105                
 
  30.  24.  10.    31.41;0  Petri Lehtisalo      MynUA
 (180)   F   19     3.46;5  Timo Lehtinen        Ford Escort 1600         
 
  31.  25.  15.    31.41;4  Janne Levo           SaloUA/RaisUA         
 (214)   F   20     3.46;9  Kaarlo Laiho         Opel Ascona B            
 
  32.  26.  16.    31.43;6  Jari Frigård         KankUA
 (202)   F   20     3.49;1  Mikko Jaakkola       Ford Escort RS 2000      
 
  33.  27.  17.    31.48;3  Mikko Lehessaari     TapUA
 (213)   F   20     3.53;8  Juuso Teuronen       Ford Escort RS 2000      
 
  34.   7.   7.    32.20;4  Pasi Kortesuo        PR-Rac
 (172)   A   18     4.25;9  Jere Mäkelä          VW 19 Golf GTi 16V       
 
  35.   8.   8.    32.21;6  Tero Tupasela        I-HelUA/HSTT           
 (175)   N   18     4.27;1  Armi Elo             Ford Escort RS 2000      
 
  36.   9.   9.    32.34;0  Toni Harsia          HSTT
 (171)   A   18     4.39;5  Timo Kekkonen        Opel Kadett E GSi 16V    
 
  37.  28.  18.    32.59;1  Mika Jokinen         LahUA/RaisUA         
 (203)   F   20     5.04;6  André Dahlberg       Opel Manta B             
 
  38.  29.  11.    33.03;9  Vesa Mikola          RauUA
 (181)   F   19     5.09;4  Keijo Eeva           Ford Escort 1600         
 
  39.  10.  10.    33.37;1  Jari Mäkelä          LamUA/Koi-SavUA      
 (168)   N   18     5.42;6  Tapio Terenius       Seat Ibiza 2.0 GTi       
 
  40.  30.  19.    34.02;4  Matti Laaksamo       KankUA
 (212)   F   20     6.07;9  Matti Hemiä          Ford Escort 1600         
 
  41.  31.  12.    34.09;7  Sami Hurme           TUA
 (187)   F   19     6.15;2  Juha Rautio          Toyota Corolla 1600 GT   
 
  42.  32.  20.    34.51;2  Ismo Peräalho        TMS/MynUA          
 (201)   F   20     6.56;7  Anssi Peräalho       Ford Escort RS 2000      
 
  43.  33.  21.    38.01;8  Ville Risunen        SatUA
 (206)   F   20    10.07;3  Antti Peltonen       Ford Escort RS 2000      

 XXVIII dna-RANTARALLI         LUOKKATULOKSET
 25.9.2004 NaSU                B-JUNIORIT               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka  ryh  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 18 / enintään 2000 cc;lähti 12;keskeytti 2;suljettu 0
   1.   1.   3.    28.26;2  Petri Palomäki       KangUA
 (166)  A                   Tommi Järvinen       Opel Astra F GSi 16V     
 
   2.   2.  16.    30.33;5  Timo Turunen         RDT/MäntsMK
 (167)  N           2.07;3  Tomi Ruoho           VW Polo 16V 1,4          
 
   3.   3.  22.    31.03;2  Kimmo Koponen        HSTT
 (169)  A           2.37;0  Henrik Teckenberg    Opel Kadett E GSi 16V    
 
   4.   4.  23.    31.10;7  Timo Järvelä         KausMK/UA
 (165)  A           2.44;5  Visa Järvelä         Opel Kadett E GSi 16V    
 
   5.   5.  24.    31.16;2  Petri Karrila        TUA
 (174)  N           2.50;0  Juhani Luoto         VW Golf GTi 16V 2.0      
 
   6.   6.  27.    31.24;1  Osmo Jaakonsaari     RiiUA
 (173)  A           2.57;9  Timo Jaakonsaari     Opel Kadett E GSi 16V    
 
   7.   7.  34.    32.20;4  Pasi Kortesuo        PR-Rac
 (172)  A           3.54;2  Jere Mäkelä          VW 19 Golf GTi 16V       
 
   8.   8.  35.    32.21;6  Tero Tupasela        I-HelUA/HSTT
 (175)  N           3.55;4  Armi Elo             Ford Escort RS 2000      
 
   9.   9.  36.    32.34;0  Toni Harsia          HSTT
 (171)  A           4.07;8  Timo Kekkonen        Opel Kadett E GSi 16V    
 
  10.  10.  39.    33.37;1  Jari Mäkelä          LamUA/Koi-SavUA
 (168)  N           5.10;9  Tapio Terenius       Seat Ibiza 2.0 GTi       
 
 Luokka: 19 / enintään 1600 cc;lähti 16;keskeytti 4;suljettu 0
   1.   1.   1.    27.54;5  Petri Pyymäki        VammUA
 (176)  F                   Tuukka Seppä         Toyota Corolla 1600 GT   
 
   2.   3.   4.    28.55;7  Marko Salminen       KankUA/NoorUA/MK
 (177)  F           1.01;2  Pasi Erkkilä         Toyota Starlet           
 
   3.   4.   5.    29.02;7  Antti Selivaara      SatUA/NoorUA/MK
 (196)  F           1.08;2  Vesa Hietikko        Toyota Corolla 1600 GT   
 
   4.   8.   9.    29.25;3  Henri Juhola         KankUA
 (182)  F           1.30;8  Tommi Takkula        Toyota Starlet 1300      
 
   5.  10.  11.    29.41;4  Mauri Laaksamo       KankUA
 (186)  F           1.46;9  Sauli Rinne          Toyota Corolla 1600 GT   
 
   6.  11.  12.    29.48;3  Vesa Mäensivu        NoorUA/MK
 (179)  F           1.53;8  Olli Malen           Toyota Corolla 1600 GT   
 
   7.  19.  21.    31.02;5  Arto Pietilä         MynUA
 (185)  F           3.08;0  Jouko Lahtonen       VW 19 Golf GTi           
 
   8.  21.  26.    31.22;7  Hannu Leskinen       MynUA
 (189)  F           3.28;2  Kimmo Hätönen        Sunbeam Avenger 1600 GT  
 
   9.  23.  29.    31.36;4  Toni Nikusaari       ATAK/UA
 (188)  F           3.41;9  Toni Pärkö           Lada 2105                
 
  10.  24.  30.    31.41;0  Petri Lehtisalo      MynUA
 (180)  F           3.46;5  Timo Lehtinen        Ford Escort 1600         
 
  11.  29.  38.    33.03;9  Vesa Mikola          RauUA
 (181)  F           5.09;4  Keijo Eeva           Ford Escort 1600         
 
  12.  31.  41.    34.09;7  Sami Hurme           TUA
 (187)  F           6.15;2  Juha Rautio          Toyota Corolla 1600 GT   
 
 Luokka: 20 / yli 1600 cc;lähti 25;keskeytti 4;suljettu 0
   1.   2.   2.    28.07;2  Rami Rauvola         TUA
 (198)  F                   Janne Rauvola        Opel Ascona B            
 
   2.   5.   6.    29.06;5  Pasi Paappanen       TUA
 (193)  F           0.59;3  Simo Tikkanen        Opel Ascona i 2000       
 
   3.   6.   7.    29.07;2  Tapani Ruokoski      NoorUA/MK
 (195)  F           1.00;0  Tuomas Ruokoski      Ford Escort RS 2000      
 
   4.   7.   8.    29.12;9  Miika Nikusaari      MynUA/V-SUA
 (197)  F           1.05;7  Kimmo Lahtonen       Ford Escort RS 2000      
 
   5.   9.  10.    29.32;0  Antti Styf           HyrUA/NuUA
 (218)  F           1.24;8  Harri Rinne          Toyota Corolla KE20      
 
   6.  12.  13.    29.49;3  Paavo-Petteri Männis KankUA
 (216)  F           1.42;1  Kai Niemi            Ford Escort RS 2000      
 
   7.  13.  14.    29.57;0  Sami Salminen        RaisUA
 (210)  F           1.49;8  Timo Salminen        Ford Escort RS 2000      
 
   8.  14.  15.    30.04;4  Vesa Kaukola         RauUA
 (204)  F           1.57;2  Juha Heino           Opel Manta B             
 
   9.  15.  17.    30.33;8  Jari Nurminen        NoorUA/MK
 (199)  F           2.26;6  Toni Mattila         Lada 2107                
 
  10.  16.  18.    30.42;3  Jani Kivimäki        KangUA
 (211)  F           2.35;1  Ville Korkeila       Opel Kadett E GSi 16V    
 
  11.  17.  19.    30.44;9  Erno Peltomäki       PokyUA
 (220)  F           2.37;7  Tomi Peltomäki       Ford Escort RS 2000      
 
  12.  18.  20.    30.54;6  Veijo Järvi          AL-Härmä/LaihUA
 (200)  F           2.47;4  Esa Kettula          Ford Escort RS 2000      
 
  13.  20.  25.    31.17;8  Mika Peltonen        SaloUA
 (217)  F           3.10;6  Ville Koskinen       Ford Escort RS 2000      
 
  14.  22.  28.    31.28;9  Jari Kalja           VihUA/TapUA
 (194)  F           3.21;7  Peter Henriksson     Ford Escort RS 2000      
 
  15.  25.  31.    31.41;4  Janne Levo           SaloUA/RaisUA
 (214)  F           3.34;2  Kaarlo Laiho         Opel Ascona B            
 
  16.  26.  32.    31.43;6  Jari Frigård         KankUA
 (202)  F           3.36;4  Mikko Jaakkola       Ford Escort RS 2000      
 
  17.  27.  33.    31.48;3  Mikko Lehessaari     TapUA
 (213)  F           3.41;1  Juuso Teuronen       Ford Escort RS 2000      
 
  18.  28.  37.    32.59;1  Mika Jokinen         LahUA/RaisUA
 (203)  F           4.51;9  André Dahlberg       Opel Manta B             
 
  19.  30.  40.    34.02;4  Matti Laaksamo       KankUA
 (212)  F           5.55;2  Matti Hemiä          Ford Escort 1600         
 
  20.  32.  42.    34.51;2  Ismo Peräalho        TMS/MynUA
 (201)  F           6.44;0  Anssi Peräalho       Ford Escort RS 2000      
 
  21.  33.  43.    38.01;8  Ville Risunen        SatUA
 (206)  F           9.54;6  Antti Peltonen       Ford Escort RS 2000      

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
XXVIII dna-RANTARALLI / B-JUNIORIT (eivät ajeneet EK4:sta)
 
EK1 (6.07 km)                    EK2 (5.91 km)                    
NAANTALIN KOTIPIZZA              NAANTALIN AURINKOINEN            
  1.Salminen Marko      3.59;5     1.Pyymäki Petri       3.20;4
  2.Pyymäki Petri       0.02;3     2.Palomäki Petri      0.00;1
  3.Palomäki Petri      0.02;6     3.Rauvola Rami        0.00;6
  4.Rauvola Rami        0.03;1     4.Salminen Marko      0.03;1
  5.Ruokoski Tapani     0.06;0     5.Ruokoski Tapani     0.04;0
  6.Kettunen Mikael     0.08;0     6.Nikusaari Miika     0.04;4
  7.Nikusaari Miika     0.09;8     7.Paappanen Pasi      0.06;7
  8.Järvi Veijo         0.10;1     8.Simola Petri        0.07;7
  9.Paappanen Pasi      0.10;8     9.Mäensivu Vesa       0.08;8
 10.Mäkelä Jari         0.11;8       Järvi Veijo         0.08;8
 11.Mäensivu Vesa       0.12;0    11.Juhola Henri        0.09;4
 12.Selivaara Antti     0.13;7    12.Männistö Paavo-Pett 0.09;5
 13.Kaukola Vesa        0.14;8    13.Laaksamo Mauri      0.09;8
 14.Männistö Paavo-Pett 0.15;3       Styf Antti          0.09;8
 15.Simola Petri        0.15;7    15.Mäkelä Jari         0.10;7
 16.Juhola Henri        0.16;1       Selivaara Antti     0.10;7
 17.Styf Antti          0.16;6    17.Frigård Jari        0.12;1
 18.Risunen Ville       0.16;7    18.Kaukola Vesa        0.13;7
 19.Laaksamo Mauri      0.17;0    19.Jämsen Mikko        0.14;1
 20.Kortesuo Pasi       0.17;3    20.Salminen Sami       0.14;3
 21.Salminen Sami       0.19;5    21.Peltomäki Erno      0.16;7
 22.Turunen Timo        0.19;9    22.Kivimäki Jani       0.17;4
 23.Jämsen Mikko        0.21;1    23.Turunen Timo        0.19;2
 24.Mäkinen Mika        0.23;0    24.Tuukkanen Tuomo     0.19;4
 25.Kivimäki Jani       0.23;6    25.Nurminen Jari       0.20;8
 26.Koponen Kimmo       0.25;2    26.Koponen Kimmo       0.21;1
 27.Frigård Jari        0.25;7    27.Nikusaari Toni      0.21;3
 28.Tuukkanen Tuomo     0.26;0    28.Peltonen Mika       0.21;9
 29.Jaakonsaari Osmo    0.26;2    29.Järvelä Timo        0.22;4
 30.Muhonen Jari        0.26;7    30.Lehessaari Mikko    0.22;7
 31.Järvelä Timo        0.26;9    31.Pietilä Arto        0.23;4
 32.Nikusaari Toni      0.27;4    32.Jaakonsaari Osmo    0.24;1
 33.Leskinen Hannu      0.27;6    33.Leskinen Hannu      0.24;3
 34.Peltonen Mika       0.28;3    34.Kalja Jari          0.24;4
 35.Kalja Jari          0.28;5    35.Hurme Sami          0.24;7
 36.Lehtisalo Petri     0.28;9    36.Tupasela Tero       0.25;0
 37.Karrila Petri       0.29;7    37.Muhonen Jari        0.26;1
 38.Pietilä Arto        0.30;8    38.Levo Janne          0.26;9
 39.Salo Jesse          0.31;4    39.Karrila Petri       0.27;8
 40.Nurminen Jari       0.31;6    40.Peräalho Ismo       0.28;9
 41.Lehessaari Mikko    0.33;8    41.Salo Jesse          0.29;2
 42.Peräalho Ismo       0.34;1    42.Mikola Vesa         0.31;1
 43.Tupasela Tero       0.34;6    43.Lehtisalo Petri     0.31;5
 44.Levo Janne          0.36;6    44.Jokinen Mika        0.36;4
 45.Hurme Sami          0.37;7    45.Harsia Toni         0.39;6
 46.Harsia Toni         0.41;7    46.Laaksamo Matti      0.45;7
 47.Peltomäki Erno      0.42;2    47.Kortesuo Pasi       2.48;7
 48.Mikola Vesa         0.43;8    48.Kettunen Mikael     5.36;9
 49.Jokinen Mika        0.44;8    49.Risunen Ville       7.27;9
 50.Rokka Sami          0.49;0
 51.Laaksamo Matti      1.06;0
 
 
EK3 (5.23 km)                    EK5 (8.60 km)                    
dna/LÄNNEN PUHELIN               JUSSIN GRILLI                    
  1.Pyymäki Petri       2.53;9     1.Rauvola Rami        4.35;5
  2.Palomäki Petri      0.00;6     2.Pyymäki Petri       0.02;1
  3.Mäensivu Vesa       0.00;8     3.Salminen Marko      0.03;2
  4.Salminen Marko      0.00;9     4.Palomäki Petri      0.04;6
  5.Ruokoski Tapani     0.02;9     5.Ruokoski Tapani     0.09;9
  6.Mäkelä Jari         0.03;7     6.Selivaara Antti     0.11;8
  7.Rauvola Rami        0.03;8     7.Paappanen Pasi      0.13;3
  8.Nikusaari Miika     0.05;7     8.Frigård Jari        0.14;5
  9.Järvi Veijo         0.06;1     9.Mäkelä Jari         0.14;9
 10.Selivaara Antti     0.06;4    10.Mäensivu Vesa       0.15;1
 11.Pietilä Arto        0.06;9       Styf Antti          0.15;1
 12.Styf Antti          0.07;0    12.Salminen Sami       0.15;4
 13.Paappanen Pasi      0.07;4    13.Juhola Henri        0.15;6
    Frigård Jari        0.07;4    14.Männistö Paavo-Pett 0.16;2
 15.Laaksamo Mauri      0.08;4    15.Laaksamo Mauri      0.16;5
 16.Kortesuo Pasi       0.08;5    16.Nikusaari Miika     0.17;3
    Juhola Henri        0.08;5    17.Levo Janne          0.18;7
 18.Männistö Paavo-Pett 0.08;9    18.Nurminen Jari       0.20;9
 19.Simola Petri        0.09;2    19.Peltomäki Erno      0.21;2
 20.Jämsen Mikko        0.12;9    20.Risunen Ville       0.21;9
    Salminen Sami       0.12;9    21.Kortesuo Pasi       0.24;7
 22.Kaukola Vesa        0.13;3    22.Kaukola Vesa        0.25;0
 23.Nurminen Jari       0.14;6    23.Karrila Petri       0.29;0
    Peltomäki Erno      0.14;6    24.Turunen Timo        0.29;3
 25.Turunen Timo        0.14;9    25.Lehessaari Mikko    0.29;5
 26.Levo Janne          0.15;5    26.Pietilä Arto        0.33;2
 27.Risunen Ville       0.16;6    27.Nikusaari Toni      0.34;3
 28.Muhonen Jari        0.17;1       Peltonen Mika       0.34;3
 29.Järvelä Timo        0.17;4    29.Kivimäki Jani       0.34;4
 30.Kivimäki Jani       0.18;0    30.Leskinen Hannu      0.34;5
 31.Lehessaari Mikko    0.18;3    31.Koponen Kimmo       0.34;8
 32.Karrila Petri       0.19;2    32.Kalja Jari          0.38;7
 33.Leskinen Hannu      0.20;0    33.Järvelä Timo        0.40;0
 34.Peltonen Mika       0.21;1    34.Jaakonsaari Osmo    0.40;4
 35.Nikusaari Toni      0.21;2    35.Lehtisalo Petri     0.40;7
 36.Kalja Jari          0.21;3    36.Peräalho Ismo       0.42;5
 37.Koponen Kimmo       0.22;9    37.Jämsen Mikko        0.43;0
 38.Peräalho Ismo       0.23;5    38.Harsia Toni         0.44;0
 39.Lehtisalo Petri     0.23;9    39.Tupasela Tero       0.49;5
 40.Jaakonsaari Osmo    0.25;0    40.Mikola Vesa         0.51;0
 41.Harsia Toni         0.26;0    41.Jokinen Mika        0.57;4
 42.Mikola Vesa         0.26;8    42.Laaksamo Matti      1.00;9
 43.Hurme Sami          0.28;6    43.Järvi Veijo         1.43;2
 44.Salo Jesse          0.28;7    44.Hurme Sami          2.14;9
 45.Tupasela Tero       0.29;8
 46.Jokinen Mika        0.31;2
 47.Laaksamo Matti      0.36;5
 
 
EK6 (18.98 km)                   EK7 (5.13 km)                    
HINAUSPALVELU OILI JALONEN       ILPO PELTONEN OY                 
  1.Pyymäki Petri      10.20;8     1.Rauvola Rami        2.39;5
  2.Rauvola Rami        0.10;1     2.Pyymäki Petri       0.00;5
  3.Ruokoski Tapani     0.13;9     3.Salminen Marko      0.05;6
  4.Palomäki Petri      0.14;9     4.Selivaara Antti     0.08;3
  5.Selivaara Antti     0.22;2       Järvi Veijo         0.08;3
  6.Paappanen Pasi      0.25;8     6.Kortesuo Pasi       0.09;5
  7.Mäensivu Vesa       0.29;2       Styf Antti          0.09;5
  8.Nikusaari Miika     0.34;0     8.Juhola Henri        0.10;5
  9.Styf Antti          0.34;4     9.Ruokoski Tapani     0.10;9
 10.Juhola Henri        0.35;6    10.Salminen Sami       0.11;3
 11.Järvi Veijo         0.38;5    11.Männistö Paavo-Pett 0.11;8
 12.Kortesuo Pasi       0.42;1    12.Nikusaari Miika     0.12;1
 13.Nurminen Jari       0.47;0    13.Laaksamo Mauri      0.12;6
 14.Laaksamo Mauri      0.47;5       Levo Janne          0.12;6
 15.Männistö Paavo-Pett 0.48;0    15.Paappanen Pasi      0.12;9
 16.Kaukola Vesa        0.50;3    16.Palomäki Petri      0.13;8
 17.Peltomäki Erno      0.51;3    17.Lehessaari Mikko    0.15;4
 18.Salminen Marko      0.53;3    18.Peltonen Mika       0.16;7
 19.Salminen Sami       0.54;0    19.Koponen Kimmo       0.17;5
 20.Lehessaari Mikko    0.59;0    20.Kaukola Vesa        0.17;7
 21.Risunen Ville       1.01;0    21.Turunen Timo        0.18;0
 22.Kivimäki Jani       1.01;2    22.Risunen Ville       0.18;1
 23.Levo Janne          1.01;5       Kivimäki Jani       0.18;1
 24.Turunen Timo        1.02;6    24.Nurminen Jari       0.19;3
 25.Karrila Petri       1.09;8       Peltomäki Erno      0.19;3
 26.Koponen Kimmo       1.12;1    26.Järvelä Timo        0.19;8
 27.Järvelä Timo        1.14;6    27.Karrila Petri       0.21;1
    Leskinen Hannu      1.14;6    28.Jaakonsaari Osmo    0.21;8
 29.Peltonen Mika       1.15;9    29.Pietilä Arto        0.22;2
 30.Pietilä Arto        1.16;4    30.Harsia Toni         0.23;5
 31.Jaakonsaari Osmo    1.17;0    31.Lehtisalo Petri     0.23;9
 32.Kalja Jari          1.21;8    32.Kalja Jari          0.24;6
 33.Lehtisalo Petri     1.22;5    33.Hurme Sami          0.26;3
 34.Nikusaari Toni      1.25;3    34.Tupasela Tero       0.28;8
 35.Hurme Sami          1.37;9    35.Jokinen Mika        0.30;2
 36.Tupasela Tero       1.44;3    36.Laaksamo Matti      0.30;9
 37.Frigård Jari        1.46;7    37.Leskinen Hannu      0.32;1
 38.Jokinen Mika        1.49;5    38.Mäkelä Jari         0.34;3
 39.Harsia Toni         1.49;6       Mikola Vesa         0.34;3
 40.Laaksamo Matti      1.52;8    40.Nikusaari Toni      0.37;3
 41.Mikola Vesa         2.07;3    41.Mäensivu Vesa       0.52;8
 42.Peräalho Ismo       3.09;7    42.Frigård Jari        1.07;6
 43.Mäkelä Jari         3.12;1    43.Peräalho Ismo       1.22;9