International Pirelli Rally   YLEISKILPAILU
 30.-31.7.2004 TamUA           A-JUNIORIT               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  ylk  ryh  lka     aika    ohjaajat
   1.   1.   1.    53.46;3  Riku Tahko           EspUA
 (125)   N   19             Ossi Lahtinen        Mitsubishi Lancer Evo 6,5
 
   2.   1.   1.    54.40;6  Pasi Lyytikäinen     PaiUA
 (131)   A   21     0.54;3  Tero Rönnemaa        Mitsubishi Lancer Evo 6  
 
   3.   2.   1.    55.27;5  Olli Hirvonen        ImUA/PR-Rac         
 (122)   N   18     1.41;2  Jaakko Salopuro      Honda Integra Type R     
 
   4.   3.   2.    55.52;6  Tero Korhonen        HankUA
 (120)   N   18     2.06;3  Kimmo Siekkinen      Honda Integra Type R     
 
   5.   1.   1.    56.31;6  Mikko Lauhasmaa      LapUA
 (143)   F   23     2.45;3  Juha Anttila         Ford Escort RS 2000      
 
   6.   2.   2.    56.35;3  Petri Savikko        YlöUA/HämUA          
 (138)   F   23     2.49;0  Esa Ahonen           Ford Escort RS 2000      
 
   7.   4.   3.    56.48;8  Mikko Kaistamo       MynUA
 (123)   N   18     3.02;5  Tero Peltola         Opel Astra F GSi 16V     
 
   8.   2.   2.    56.54;0  Hannu Kauhanen       KiuUA
 (130)   A   21     3.07;7  Jani Manninen        Mitsubishi Lancer Evolut.
 
   9.   3.   3.    56.56;0  Petri Lehtovirta     VääUA
 (128)   A   21     3.09;7  Timo Koskelainen     Mitsubishi Lancer Evolut.
 
  10.   3.   3.    57.34;8  Jukka-Pekka Immonen  K-KUA
 (142)   F   23     3.48;5  Timo Lepola          BMW M3                   
 
  11.   4.   1.    58.37;6  Jukka Hurmeranta     HeiUA
 (134)   F   22     4.51;3  Tero Salonen         Toyota Starlet 1300      
 
  12.   5.   4.    59.32;6  Timo Kuoppala        KälMU
 (139)   F   23     5.46;3  Tony Läspä           Ford Escort RS 2000      
 
  13.   4.   4.    59.57;0  Asko Väätänen        TamUA
 (129)   A   21     6.10;7  Voitto Kantola       Mitsubishi Lancer Evolut.
 
  14.   6.   2.  1.01.16;1  Antti Hämäläinen     IisUA
 (132)   F   22     7.29;8  Jorma Kiimalainen    Toyota Starlet 1300      
 
  15.   5.   1.  1.03.47;9  Soini Liimatainen    RDT/VAU            
 (127)   A   20    10.01;6  Erkki Mikkola        Peugeot 306 S 16         
 
  16.   6.   2.  1.08.23;2  Janne Wikström       RUFAK/HanUA          
 (126)   A   20    14.36;9  Urpo Ikonen          Peugeot 205 Rallye       

 International Pirelli Rally   LUOKKATULOKSET
 30.-31.7.2004 TamUA           A-JUNIORIT               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka  ryh  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 18 / enintään 2000 cc;lähti 6;keskeytti 3;suljettu 0
   1.   2.   3.    55.27;5  Olli Hirvonen        ImUA/PR-Rac
 (122)  N                   Jaakko Salopuro      Honda Integra Type R     
 
   2.   3.   4.    55.52;6  Tero Korhonen        HankUA
 (120)  N           0.25;1  Kimmo Siekkinen      Honda Integra Type R     
 
   3.   4.   7.    56.48;8  Mikko Kaistamo       MynUA
 (123)  N           1.21;3  Tero Peltola         Opel Astra F GSi 16V     
 
 Luokka: 19 / yli 2000 cc;lähti 1;keskeytti 0;suljettu 0
   1.   1.   1.    53.46;3  Riku Tahko           EspUA
 (125)  N                   Ossi Lahtinen        Mitsubishi Lancer Evo 6,5
 
 Luokka: 20 / enintään 2000 cc;lähti 2;keskeytti 0;suljettu 0
   1.   5.  15.  1.03.47;9  Soini Liimatainen    RDT/VAU
 (127)  A                   Erkki Mikkola        Peugeot 306 S 16         
 
   2.   6.  16.  1.08.23;2  Janne Wikström       RUFAK/HanUA
 (126)  A           4.35;3  Urpo Ikonen          Peugeot 205 Rallye       
 
 Luokka: 21 / yli 2000 cc;lähti 4;keskeytti 0;suljettu 0
   1.   1.   2.    54.40;6  Pasi Lyytikäinen     PaiUA
 (131)  A                   Tero Rönnemaa        Mitsubishi Lancer Evo 6  
 
   2.   2.   8.    56.54;0  Hannu Kauhanen       KiuUA
 (130)  A           2.13;4  Jani Manninen        Mitsubishi Lancer Evolut.
 
   3.   3.   9.    56.56;0  Petri Lehtovirta     VääUA
 (128)  A           2.15;4  Timo Koskelainen     Mitsubishi Lancer Evolut.
 
   4.   4.  13.    59.57;0  Asko Väätänen        TamUA
 (129)  A           5.16;4  Voitto Kantola       Mitsubishi Lancer Evolut.
 
 Luokka: 22 / enintään 1600 cc;lähti 4;keskeytti 2;suljettu 0
   1.   4.  11.    58.37;6  Jukka Hurmeranta     HeiUA
 (134)  F                   Tero Salonen         Toyota Starlet 1300      
 
   2.   6.  14.  1.01.16;1  Antti Hämäläinen     IisUA
 (132)  F           2.38;5  Jorma Kiimalainen    Toyota Starlet 1300      
 
 Luokka: 23 / yli 1600 cc;lähti 10;keskeytti 6;suljettu 0
   1.   1.   5.    56.31;6  Mikko Lauhasmaa      LapUA
 (143)  F                   Juha Anttila         Ford Escort RS 2000      
 
   2.   2.   6.    56.35;3  Petri Savikko        YlöUA/HämUA
 (138)  F           0.03;7  Esa Ahonen           Ford Escort RS 2000      
 
   3.   3.  10.    57.34;8  Jukka-Pekka Immonen  K-KUA
 (142)  F           1.03;2  Timo Lepola          BMW M3                   
 
   4.   5.  12.    59.32;6  Timo Kuoppala        KälMU
 (139)  F           3.01;0  Tony Läspä           Ford Escort RS 2000      

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
International Pirelli Rally / A-JUNIORIT
 
EK1 (14.45 km)                   EK2 (14.75 km)                   
UKAA                             SIITAMA                          
  1.Rantanen Matti      7.48;6     1.Tahko Riku          8.52;8
  2.Tahko Riku          0.13;1     2.Rantanen Matti      0.04;4
  3.Lyytikäinen Pasi    0.14;0     3.Lyytikäinen Pasi    0.15;3
  4.Hirvonen Olli       0.19;6     4.Hirvonen Olli       0.21;3
  5.Tahvanainen Toni    0.20;0     5.Korhonen Tero       0.22;0
  6.Kauhanen Hannu      0.23;7     6.Lauhasmaa Mikko     0.22;9
  7.Lauhasmaa Mikko     0.24;6     7.Tahvanainen Toni    0.23;9
  8.Savikko Petri       0.27;2     8.Savikko Petri       0.24;2
  9.Korhonen Tero       0.29;8     9.Immonen Jukka-Pekka 0.31;5
 10.Kaistamo Mikko      0.34;0    10.Lehtovirta Petri    0.31;9
 11.Kauppila Matti      0.34;1    11.Kauhanen Hannu      0.32;3
 12.Immonen Jukka-Pekka 0.36;5    12.Kaistamo Mikko      0.34;5
 13.Mutikainen Hannu    0.37;3    13.Ilvola Tommi        0.37;6
 14.Lehtovirta Petri    0.38;8    14.Mäkinen Pertti      0.38;6
 15.Kuoppala Timo       0.44;0    15.Mutikainen Hannu    0.43;1
 16.Mäkinen Pertti      0.45;0    16.Hurmeranta Jukka    0.45;1
 17.Ilvola Tommi        0.50;0    17.Kuoppala Timo       0.47;2
 18.Väätänen Arto       0.51;3    18.Toivonen Jari       0.49;9
 19.Hurmeranta Jukka    0.52;4    19.Väätänen Asko       0.51;9
 20.Väätänen Asko       0.53;8    20.Wikström Janne      0.52;7
 21.Toivonen Jari       1.00;9    21.Hämäläinen Antti    0.58;4
 22.Wikström Janne      1.01;0    22.Kähkönen Aki        1.16;1
 23.Hämäläinen Antti    1.20;9    23.Liimatainen Soini   1.56;8
 24.Klemola Mikko       1.23;3
 25.Liimatainen Soini   1.23;6
 26.Kähkönen Aki        1.24;2
 
 
EK3 (16.10 km)                   EK4 (14.75 km)                   
TYRY                             SIITAMA 2                        
  1.Tahko Riku          9.04;4     1.Tahko Riku          8.45;6
  2.Lyytikäinen Pasi    0.12;0     2.Lyytikäinen Pasi    0.05;6
  3.Rantanen Matti      0.12;6     3.Korhonen Tero       0.12;7
  4.Hirvonen Olli       0.24;0     4.Hirvonen Olli       0.13;2
  5.Savikko Petri       0.26;5     5.Kauhanen Hannu      0.20;4
  6.Korhonen Tero       0.27;8     6.Lehtovirta Petri    0.21;8
  7.Tahvanainen Toni    0.32;8     7.Lauhasmaa Mikko     0.27;1
  8.Lauhasmaa Mikko     0.33;7     8.Kaistamo Mikko      0.28;5
  9.Kaistamo Mikko      0.34;1     9.Savikko Petri       0.31;2
 10.Lehtovirta Petri    0.38;9    10.Immonen Jukka-Pekka 0.31;6
 11.Ilvola Tommi        0.39;7    11.Hurmeranta Jukka    0.43;7
 12.Mäkinen Pertti      0.42;0    12.Väätänen Asko       0.54;6
 13.Kauhanen Hannu      0.44;5    13.Wikström Janne      0.58;6
 14.Immonen Jukka-Pekka 0.46;9    14.Kuoppala Timo       1.04;3
 15.Mutikainen Hannu    0.48;7    15.Hämäläinen Antti    1.12;7
 16.Hurmeranta Jukka    0.54;4    16.Rantanen Matti      1.17;0
 17.Kuoppala Timo       1.02;2    17.Liimatainen Soini   1.43;0
 18.Wikström Janne      1.11;4    18.Mäkinen Pertti     14.08;3
 19.Väätänen Asko       1.11;9
 20.Hämäläinen Antti    1.12;4
    Toivonen Jari       1.12;4
 22.Liimatainen Soini   1.44;4
 
 
EK5 (18.50 km)                   EK6 (16.10 km)                   
VÄSTILÄ                          TYRY 2                           
  1.Tahko Riku         10.00;2     1.Tahko Riku          9.01;6
  2.Rantanen Matti      0.10;2     2.Lyytikäinen Pasi    0.07;8
  3.Lyytikäinen Pasi    0.12;7     3.Hirvonen Olli       0.18;2
  4.Hirvonen Olli       0.18;0     4.Korhonen Tero       0.22;9
  5.Korhonen Tero       0.24;2     5.Kauhanen Hannu      0.26;1
  6.Kaistamo Mikko      0.34;4     6.Lauhasmaa Mikko     0.27;7
  7.Lehtovirta Petri    0.38;0     7.Kaistamo Mikko      0.30;1
  8.Savikko Petri       0.41;9     8.Savikko Petri       0.31;1
  9.Lauhasmaa Mikko     0.42;4     9.Lehtovirta Petri    0.33;4
 10.Immonen Jukka-Pekka 0.50;5    10.Immonen Jukka-Pekka 0.44;6
 11.Kauhanen Hannu      0.53;8    11.Hurmeranta Jukka    0.48;5
 12.Hurmeranta Jukka    1.00;3    12.Kuoppala Timo       1.06;6
 13.Kuoppala Timo       1.15;1    13.Väätänen Asko       1.14;6
 14.Väätänen Asko       1.17;0    14.Wikström Janne      1.16;6
 15.Hämäläinen Antti    1.31;9    15.Hämäläinen Antti    1.26;6
 16.Liimatainen Soini   1.50;3    16.Liimatainen Soini   1.36;6
 17.Wikström Janne      9.29;7