ABLOY SM-ITÄRALLI             YLEISKILPAILU
 11.-12.6.2004 JoeUA           A-JUNIORIT               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  ylk  ryh  lka     aika    ohjaajat
   1.   1.   1.    47.26;3  Riku Tahko           EspUA
 (142)   N   10             Ossi Lahtinen        Mitsubishi Lancer Evo 6,5
 
   2.   1.   2.    47.59;1  Pasi Lyytikäinen     PaiUA
 (146)   A   10     0.32;8  Tero Rönnemaa        Mitsubishi Lancer Evo 6  
 
   3.   2.   3.    48.01;9  Lauri Riipinen       LMM/JyvUA          
 (143)   N   10     0.35;6  Mikko Nokipii        Mitsubishi Lancer Evo 5  
 
   4.   3.   1.    48.26;2  Anton Alén           EspUA/TapUA          
 (138)   N    9     0.59;9  Ilkka Riipinen       Renault Clio Sport 2.0   
 
   5.   4.   2.    48.30;8  Olli Hirvonen        ImUA/TeisUA         
 (131)   N    9     1.04;5  Kari Koskinen        Honda Integra Type R     
 
   6.   5.   3.    49.15;2  Jani Salomaa         RiiUA
 (136)   N    9     1.48;9  Timo Rintakoski      Honda Civic Type R       
 
   7.   2.   4.    49.32;4  Teemu Rantanen       JoeUA/VammUA         
 (145)   A   10     2.06;1  Jaana Latvala        Subaru Impreza 555       
 
   8.   1.   1.    49.33;6  Jukka-Pekka Immonen  K-KUA
 (155)   F   12     2.07;3  Markku Viro          BMW M3                   
 
   9.   6.   4.    49.43;4  Jorma Eskelinen      Leppävirta RT
 (132)   N    9     2.17;1  Jari Antikainen      Opel Astra F GSi 16V     
 
  10.   7.   5.    49.53;7  Markku Vuokila       TorUA
 (148)   N   10     2.27;4  Heikki Vuokila       Mitsubishi Lancer Evolut.
 
  11.   2.   1.    50.16;0  Petri Lehtovirta     VääUA
 (153)   F   11     2.49;7  Timo Koskelainen     Toyota Starlet           
 
  12.   3.   5.    50.37;2  Timo Ylönen          NilUA/SiilinUA       
 (133)   A    9     3.10;9  Jari Leivo           Opel Kadett E GSi 16V    
 
  13.   8.   6.    51.29;5  Kauko Miettinen      TuupoMK/UA/RiiUA          
 (144)   N   10     4.03;2  Jaakko Markkula      Mitsubishi Lancer Evolut.
 
  14.   3.   2.    51.35;2  Kimmo Hassinen       JoeUA/K-KUA          
 (151)   F   11     4.08;9  Harri Koponen        Toyota Starlet           
 
  15.   4.   3.    52.11;9  Mauri Väänänen       TuupoMK/UA
 (150)   F   11     4.45;6  Heikki Hassinen      Toyota Starlet           
 
  16.   5.   4.    53.26;9  Antti Hämäläinen     IisUA
 (149)   F   11     6.00;6  Jorma Kiimalainen    Toyota Starlet 1300      
 
  17.   6.   5.    53.41;0  Paavo Hokkanen       LMM
 (160)   F   11     6.14;7  Tarja Mäki-Kulmala   Toyota Starlet           
 
  18.   9.   6.    56.22;9  Hannu Mutikainen     SLUA
 (134)   N    9     8.56;6  Arto Tolvanen        Opel Astra F GSi 16V     

 ABLOY SM-ITÄRALLI             LUOKKATULOKSET
 11.-12.6.2004 JoeUA           A-JUNIORIT               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka  ryh  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 9 / enintään 2000 cc;lähti 8;keskeytti 2;suljettu 0
   1.   3.   4.    48.26;2  Anton Alén           EspUA/TapUA
 (138)  N                   Ilkka Riipinen       Renault Clio Sport 2.0   
 
   2.   4.   5.    48.30;8  Olli Hirvonen        ImUA/TeisUA
 (131)  N           0.04;6  Kari Koskinen        Honda Integra Type R     
 
   3.   5.   6.    49.15;2  Jani Salomaa         RiiUA
 (136)  N           0.49;0  Timo Rintakoski      Honda Civic Type R       
 
   4.   6.   9.    49.43;4  Jorma Eskelinen      Leppävirta RT
 (132)  N           1.17;2  Jari Antikainen      Opel Astra F GSi 16V     
 
   5.   3.  12.    50.37;2  Timo Ylönen          NilUA/SiilinUA
 (133)  A           2.11;0  Jari Leivo           Opel Kadett E GSi 16V    
 
   6.   9.  18.    56.22;9  Hannu Mutikainen     SLUA
 (134)  N           7.56;7  Arto Tolvanen        Opel Astra F GSi 16V     
 
 Luokka: 10 / yli 2000 cc;lähti 9;keskeytti 3;suljettu 0
   1.   1.   1.    47.26;3  Riku Tahko           EspUA
 (142)  N                   Ossi Lahtinen        Mitsubishi Lancer Evo 6,5
 
   2.   1.   2.    47.59;1  Pasi Lyytikäinen     PaiUA
 (146)  A           0.32;8  Tero Rönnemaa        Mitsubishi Lancer Evo 6  
 
   3.   2.   3.    48.01;9  Lauri Riipinen       LMM/JyvUA
 (143)  N           0.35;6  Mikko Nokipii        Mitsubishi Lancer Evo 5  
 
   4.   2.   7.    49.32;4  Teemu Rantanen       JoeUA/VammUA
 (145)  A           2.06;1  Jaana Latvala        Subaru Impreza 555       
 
   5.   7.  10.    49.53;7  Markku Vuokila       TorUA
 (148)  N           2.27;4  Heikki Vuokila       Mitsubishi Lancer Evolut.
 
   6.   8.  13.    51.29;5  Kauko Miettinen      TuupoMK/UA/RiiUA
 (144)  N           4.03;2  Jaakko Markkula      Mitsubishi Lancer Evolut.
 
 Luokka: 11 / enintään 1600 cc;lähti 7;keskeytti 2;suljettu 0
   1.   2.  11.    50.16;0  Petri Lehtovirta     VääUA
 (153)  F                   Timo Koskelainen     Toyota Starlet           
 
   2.   3.  14.    51.35;2  Kimmo Hassinen       JoeUA/K-KUA
 (151)  F           1.19;2  Harri Koponen        Toyota Starlet           
 
   3.   4.  15.    52.11;9  Mauri Väänänen       TuupoMK/UA
 (150)  F           1.55;9  Heikki Hassinen      Toyota Starlet           
 
   4.   5.  16.    53.26;9  Antti Hämäläinen     IisUA
 (149)  F           3.10;9  Jorma Kiimalainen    Toyota Starlet 1300      
 
   5.   6.  17.    53.41;0  Paavo Hokkanen       LMM
 (160)  F           3.25;0  Tarja Mäki-Kulmala   Toyota Starlet           
 
 Luokka: 12 / yli 1600 cc;lähti 5;keskeytti 4;suljettu 0
   1.   1.   8.    49.33;6  Jukka-Pekka Immonen  K-KUA
 (155)  F                   Markku Viro          BMW M3                   

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
ABLOY SM-ITÄRALLI / A-JUNIORIT
 
EK1 (7.00 km)                    EK2 (24.85 km)                   
HONDA I                          KIIHTELYSVAARAN OP               
  1.Riipinen Lauri      3.28;4     1.Tahko Riku         13.05;3
  2.Lyytikäinen Pasi    0.00;8     2.Lyytikäinen Pasi    0.16;9
  3.Rantanen Teemu      0.02;8     3.Hirvonen Olli       0.19;0
  4.Tahvanainen Toni    0.03;3     4.Alén Anton          0.19;1
  5.Hirvonen Olli       0.03;7     5.Riipinen Lauri      0.22;4
  6.Tahko Riku          0.03;8     6.Salomaa Jani        0.23;2
  7.Alén Anton          0.04;1     7.Rantanen Teemu      0.25;7
  8.Mutikainen Hannu    0.08;0     8.Eskelinen Jorma     0.35;0
  9.Salomaa Jani        0.08;5     9.Immonen Jukka-Pekka 0.38;7
 10.Suutarinen Veli-Mat 0.08;8    10.Roivainen Timo      0.45;1
 11.Immonen Jukka-Pekka 0.09;9    11.Suutarinen Veli-Mat 0.45;4
 12.Eskelinen Jorma     0.10;0    12.Vuokila Markku      0.45;5
 13.Ylönen Timo         0.11;6    13.Ylönen Timo         0.55;4
 14.Kauhanen Hannu      0.12;5    14.Kauhanen Hannu      0.55;9
 15.Lehtovirta Petri    0.13;1    15.Lehtovirta Petri    1.04;5
 16.Hirvonen Vesa       0.13;6    16.Miettinen Kauko     1.06;7
 17.Kuronen Oiva        0.14;7    17.Hassinen Kimmo      1.17;6
 18.Hassinen Markus     0.15;2    18.Väänänen Mauri      1.27;9
 19.Hassinen Kimmo      0.16;8    19.Hämäläinen Antti    1.34;9
 20.Roivainen Timo      0.17;3    20.Hokkanen Paavo      1.38;6
 21.Korhonen Tero       0.17;4    21.Kuronen Oiva        6.28;4
 22.Väänänen Mauri      0.18;0    22.Mutikainen Hannu    7.11;2
 23.Vuokila Markku      0.18;6
 24.Kilpeläinen Jani    0.19;0
 25.Väisänen Markku     0.23;9
 26.Miettinen Kauko     0.25;8
 27.Hämäläinen Antti    0.28;3
 28.Hokkanen Paavo      0.31;0
 
 
EK3 (9.42 km)                    EK4 (2.25 km)                    
Rakennus FUTURE I                OSUUSPANKKI                      
  1.Tahko Riku          5.10;9     1.Vuokila Markku      1.44;5
  2.Alén Anton          0.08;3     2.Tahko Riku          0.00;5
  3.Hirvonen Olli       0.08;9     3.Riipinen Lauri      0.01;6
  4.Riipinen Lauri      0.11;0     4.Kauhanen Hannu      0.02;8
  5.Lyytikäinen Pasi    0.11;7     5.Lyytikäinen Pasi    0.04;2
  6.Immonen Jukka-Pekka 0.15;6       Väänänen Mauri      0.04;2
  7.Salomaa Jani        0.17;3     7.Kuronen Oiva        0.04;6
  8.Kuronen Oiva        0.18;0     8.Alén Anton          0.04;9
  9.Eskelinen Jorma     0.19;3     9.Hirvonen Olli       0.05;3
 10.Vuokila Markku      0.21;9    10.Immonen Jukka-Pekka 0.05;5
 11.Rantanen Teemu      0.22;3    11.Salomaa Jani        0.06;0
 12.Mutikainen Hannu    0.24;7    12.Suutarinen Veli-Mat 0.06;4
 13.Miettinen Kauko     0.25;7    13.Hokkanen Paavo      0.06;7
 14.Lehtovirta Petri    0.26;5    14.Miettinen Kauko     0.06;8
 15.Roivainen Timo      0.28;3    15.Lehtovirta Petri    0.07;1
 16.Suutarinen Veli-Mat 0.29;1    16.Mutikainen Hannu    0.08;4
 17.Hassinen Kimmo      0.30;6    17.Rantanen Teemu      0.08;7
 18.Ylönen Timo         0.30;8    18.Eskelinen Jorma     0.10;1
 19.Kauhanen Hannu      0.33;5    19.Ylönen Timo         0.10;9
 20.Hämäläinen Antti    0.39;4    20.Hassinen Kimmo      0.11;0
 21.Väänänen Mauri      0.45;5    21.Roivainen Timo      0.11;5
 22.Hokkanen Paavo      0.49;4    22.Hämäläinen Antti    0.15;3
 
 
EK5 (7.00 km)                    EK6 (26.55 km)                   
HONDA II                         OUNEVA Group                     
  1.Tahko Riku          3.23;8     1.Riipinen Lauri     15.06;4
  2.Lyytikäinen Pasi    0.02;1     2.Lyytikäinen Pasi    0.04;0
  3.Hirvonen Olli       0.03;8     3.Tahko Riku          0.04;5
  4.Riipinen Lauri      0.05;4     4.Alén Anton          0.15;3
  5.Alén Anton          0.07;4     5.Lehtovirta Petri    0.28;2
  6.Rantanen Teemu      0.09;6     6.Hirvonen Olli       0.29;5
  7.Salomaa Jani        0.11;4     7.Vuokila Markku      0.33;6
  8.Kuronen Oiva        0.12;1     8.Salomaa Jani        0.35;2
  9.Mutikainen Hannu    0.12;6     9.Immonen Jukka-Pekka 0.37;3
 10.Immonen Jukka-Pekka 0.13;8    10.Eskelinen Jorma     0.38;4
 11.Lehtovirta Petri    0.14;9    11.Rantanen Teemu      0.39;0
 12.Ylönen Timo         0.15;1    12.Mutikainen Hannu    0.42;2
 13.Vuokila Markku      0.15;8    13.Ylönen Timo         0.48;9
 14.Eskelinen Jorma     0.17;1    14.Hassinen Kimmo      0.56;8
 15.Väänänen Mauri      0.18;9    15.Miettinen Kauko     1.08;5
 16.Roivainen Timo      0.19;6    16.Väänänen Mauri      1.34;2
 17.Hassinen Kimmo      0.23;5    17.Hokkanen Paavo      1.52;7
 18.Miettinen Kauko     0.27;2    18.Hämäläinen Antti    1.57;0
 19.Hämäläinen Antti    0.28;1
 20.Hokkanen Paavo      0.29;7
 21.Suutarinen Veli-Mat 0.35;0
 
 
EK7 (9.42 km)                                                     
Rakennus FUTURE II                                                
  1.Tahko Riku          5.18;2
  2.Lyytikäinen Pasi    0.01;9
  3.Hirvonen Olli       0.03;1
  4.Riipinen Lauri      0.04;0
  5.Alén Anton          0.09;6
  6.Immonen Jukka-Pekka 0.15;3
  7.Eskelinen Jorma     0.16;0
  8.Salomaa Jani        0.16;1
  9.Mutikainen Hannu    0.18;3
 10.Vuokila Markku      0.20;8
 11.Lehtovirta Petri    0.24;2
 12.Väänänen Mauri      0.25;7
 13.Rantanen Teemu      0.26;8
 14.Ylönen Timo         0.27;0
 15.Miettinen Kauko     0.31;3
 16.Hassinen Kimmo      0.41;4
 17.Hämäläinen Antti    0.46;4
 18.Hokkanen Paavo      0.55;4