B-juniorit eivät ajaneet EK3:sta
 KaakkoisRalli                 YLEISKILPAILU
 5.6.2004 Ank,Ham,Kotka,LuuUA  B-JUNIORIT               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  ylk  ryh  lka     aika    ohjaajat
   1.   1.   1.    13.01;2  Kalle Asikainen      Juvan UA
 (160)   F   17             Toni Himanen         Ford Escort RS 2000      
 
   2.   2.   2.    13.21;9  Jussi Ihalainen      KotkaUA
 (153)   F   17     0.20;7  Juha Ihalainen       Ford Escort RS           
 
   3.   1.   1.    13.23;5  Kimmo Kärki          HamUA
 (129)   A   15     0.22;3  Mikko Ylämäki        Toyota Corolla 1600 GT   
 
   4.   2.   2.    13.25;2  Mikko Skaffari       VaToSUA
 (127)   A   15     0.24;0  Petri Seppälä        Peugeot 306 S16          
 
   5.   3.   3.    13.26;7  Olli Savolainen      MhMK
 (131)   N   15     0.25;5  Mika Vanhanen        Opel Astra F GSi 16V     
 
   6.   3.   3.    13.26;9  Ari Elo              KouAUK/ValUA          
 (156)   F   17     0.25;7  Juha Vaija           Ford Escort RS 2000      
 
   7.   4.   4.    13.32;9  Harri Hemming        LohUA
 (169)   F   17     0.31;7  Niina Ikävalko       Ford Escort RS 2000      
 
   8.   4.   4.    13.33;3  Jarkko Parkkinen     HAU
 (128)   N   15     0.32;1  Jouko Kuoppa         Opel Astra F GSi 16V     
 
   9.   5.   5.    13.39;6  Sami Mäkinen         MhMK/MikUA          
 (170)   F   17     0.38;4  Pasi Valtonen        Ford Escort RS 2000      
 
  10.   6.   6.    13.40;8  Niko Virtanen        UuUA
 (166)   F   17     0.39;6  Jari Neuvonen        Ford Escort Mexico       
 
  11.   7.   7.    13.45;6  Santtu Niskanen      ALTI
 (164)   F   17     0.44;4  Juha Arponen         Ford Escort RS 2000      
 
  12.   8.   1.    13.46;2  Petri Patjas         OriUA
 (139)   F   16     0.45;0  Kirsi Pajukko        VW 17 Golf GTi           
 
  13.   9.   2.    13.48;8  Sami Lindgren        HyUA
 (138)   F   16     0.47;6  Harri Virtanen       Ford Escort Mexico       
 
  14.  10.   3.    13.54;2  Teemu Perälä         HamUA
 (145)   F   16     0.53;0  Janne Perälä         Toyota Starlet 1300      
 
  15.  11.   4.    13.55;3  Hannu Lehtinen       ELIMÄEN MU
 (152)   F   16     0.54;1  Jukka Lehtinen       Toyota Starlet           
 
  16.  12.   8.    13.55;9  Jani Kivimäki        KangUA
 (161)   F   17     0.54;7  Ville Korkeila       Opel Kadett E GSi 16V    
 
  17.  13.   9.    13.58;8  Kimmo Martiskin      K-KUA
 (157)   F   17     0.57;6  Marko Martiskin      Alfa Romeo Alfetta       
 
  18.  14.   5.    13.59;5  Olli-Pekka Lammi     SLUA
 (140)   F   16     0.58;3  Petri Silvennoinen   Toyota Corolla 1600 GT   
 
  19.  15.   6.    14.03;5  Ismo Suurtalo        HamUA
 (135)   F   16     1.02;3  Asko Ahola           Ford Escort 1600         
 
  20.  16.  10.    14.03;8  Heikki Koimäki       VAU/VihUA          
 (158)   F   17     1.02;6  Lasse Koimäki        Ford Escort RS 2000      
 
  21.  17.  11.    14.03;8  Pasi Lahikainen      AL-Kangasniemi
 (171)   F   17     1.02;6  Lauri Mattila        Opel Ascona 2.0 E        
 
  22.  18.  12.    14.11;2  Heikki Silventoinen  SLUA
 (167)   F   17     1.10;0  Kimmo Honkanen       Opel Ascona i 2000       
 
  23.  19.   7.    14.12;8  Reijo Kivelä         UuUA
 (143)   F   16     1.11;6  Osmo Vakkeri         Lada 2107                
 
  24.  20.   8.    14.15;3  Jarkko Savolainen    PertUA
 (146)   F   16     1.14;1  Timo Kurppa          Ford Escort 1600         
 
  25.  21.   9.    14.29;2  Anssi Nokkanen       HamUA
 (137)   F   16     1.28;0  Janne Laine          Toyota Starlet           
 
  26.  22.  10.    14.33;2  Juha Heikkilä        MäntsMK
 (142)   F   16     1.32;0  Niko Heikkilä        Ford Escort Mexico       
 
  27.  23.  13.    14.41;0  Tom Tähtinen         HAU
 (155)   F   17     1.39;8  Sami Soikkeli        Ford Escort RS 2000      
 
  28.  24.  11.    15.01;0  Marko Kelkka         AnkUA
 (136)   F   16     1.59;8  Esa Kelkka           Lada Samara              
 
  29.  25.  12.    15.11;8  Matti Saraneva       LopUA
 (141)   F   16     2.10;6  Tiina Nokireki       Fiat 147 Alcool          
 
  30.  26.  14.    15.13;4  Juha Knuuttila       PoSUA/SPAUK          
 (165)   F   17     2.12;2  Jouko Luukkanen      Ford Escort RS 2000      
 
  31.  27.  15.    15.51;7  Risto Nokkanen       HamUA
 (163)   F   17     2.50;5  Petri Turkia         Opel Ascona B            
 
  32.   5.   5.    16.11;6  Kimmo Koponen        HSTT
 (130)   A   15     3.10;4  Peter Henriksson     Opel Kadett E GSi 16V    
 
  33.  28.  13.    18.11;7  Taisto Salomaa       MikUA
 (148)   F   16     5.10;5  Sami Kohvakka        Ford Escort Mexico       

 KaakkoisRalli                 LUOKKATULOKSET
 5.6.2004 Ank,Ham,Kotka,LuuUA  B-JUNIORIT               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka  ryh  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 15 / vähintään 1401 ja enintään 2000 cc;lähti 5;keskeytti 0;suljettu 0
   1.   1.   3.    13.23;5  Kimmo Kärki          HamUA
 (129)  A                   Mikko Ylämäki        Toyota Corolla 1600 GT   
 
   2.   2.   4.    13.25;2  Mikko Skaffari       VaToSUA
 (127)  A           0.01;7  Petri Seppälä        Peugeot 306 S16          
 
   3.   3.   5.    13.26;7  Olli Savolainen      MhMK
 (131)  N           0.03;2  Mika Vanhanen        Opel Astra F GSi 16V     
 
   4.   4.   8.    13.33;3  Jarkko Parkkinen     HAU
 (128)  N           0.09;8  Jouko Kuoppa         Opel Astra F GSi 16V     
 
   5.   5.  32.    16.11;6  Kimmo Koponen        HSTT
 (130)  A           2.48;1  Peter Henriksson     Opel Kadett E GSi 16V    
 
 Luokka: 16 / enintään 1600 cc;lähti 19;keskeytti 6;suljettu 0
   1.   8.  12.    13.46;2  Petri Patjas         OriUA
 (139)  F                   Kirsi Pajukko        VW 17 Golf GTi           
 
   2.   9.  13.    13.48;8  Sami Lindgren        HyUA
 (138)  F           0.02;6  Harri Virtanen       Ford Escort Mexico       
 
   3.  10.  14.    13.54;2  Teemu Perälä         HamUA
 (145)  F           0.08;0  Janne Perälä         Toyota Starlet 1300      
 
   4.  11.  15.    13.55;3  Hannu Lehtinen       ELIMÄEN MU
 (152)  F           0.09;1  Jukka Lehtinen       Toyota Starlet           
 
   5.  14.  18.    13.59;5  Olli-Pekka Lammi     SLUA
 (140)  F           0.13;3  Petri Silvennoinen   Toyota Corolla 1600 GT   
 
   6.  15.  19.    14.03;5  Ismo Suurtalo        HamUA
 (135)  F           0.17;3  Asko Ahola           Ford Escort 1600         
 
   7.  19.  23.    14.12;8  Reijo Kivelä         UuUA
 (143)  F           0.26;6  Osmo Vakkeri         Lada 2107                
 
   8.  20.  24.    14.15;3  Jarkko Savolainen    PertUA
 (146)  F           0.29;1  Timo Kurppa          Ford Escort 1600         
 
   9.  21.  25.    14.29;2  Anssi Nokkanen       HamUA
 (137)  F           0.43;0  Janne Laine          Toyota Starlet           
 
  10.  22.  26.    14.33;2  Juha Heikkilä        MäntsMK
 (142)  F           0.47;0  Niko Heikkilä        Ford Escort Mexico       
 
  11.  24.  28.    15.01;0  Marko Kelkka         AnkUA
 (136)  F           1.14;8  Esa Kelkka           Lada Samara              
 
  12.  25.  29.    15.11;8  Matti Saraneva       LopUA
 (141)  F           1.25;6  Tiina Nokireki       Fiat 147 Alcool          
 
  13.  28.  33.    18.11;7  Taisto Salomaa       MikUA
 (148)  F           4.25;5  Sami Kohvakka        Ford Escort Mexico       
 
 Luokka: 17 / yli 1600 cc;lähti 20;keskeytti 5;suljettu 0
   1.   1.   1.    13.01;2  Kalle Asikainen      Juvan UA
 (160)  F                   Toni Himanen         Ford Escort RS 2000      
 
   2.   2.   2.    13.21;9  Jussi Ihalainen      KotkaUA
 (153)  F           0.20;7  Juha Ihalainen       Ford Escort RS           
 
   3.   3.   6.    13.26;9  Ari Elo              KouAUK/ValUA
 (156)  F           0.25;7  Juha Vaija           Ford Escort RS 2000      
 
   4.   4.   7.    13.32;9  Harri Hemming        LohUA
 (169)  F           0.31;7  Niina Ikävalko       Ford Escort RS 2000      
 
   5.   5.   9.    13.39;6  Sami Mäkinen         MhMK/MikUA
 (170)  F           0.38;4  Pasi Valtonen        Ford Escort RS 2000      
 
   6.   6.  10.    13.40;8  Niko Virtanen        UuUA
 (166)  F           0.39;6  Jari Neuvonen        Ford Escort Mexico       
 
   7.   7.  11.    13.45;6  Santtu Niskanen      ALTI
 (164)  F           0.44;4  Juha Arponen         Ford Escort RS 2000      
 
   8.  12.  16.    13.55;9  Jani Kivimäki        KangUA
 (161)  F           0.54;7  Ville Korkeila       Opel Kadett E GSi 16V    
 
   9.  13.  17.    13.58;8  Kimmo Martiskin      K-KUA
 (157)  F           0.57;6  Marko Martiskin      Alfa Romeo Alfetta       
 
  10.  16.  20.    14.03;8  Heikki Koimäki       VAU/VihUA
 (158)  F           1.02;6  Lasse Koimäki        Ford Escort RS 2000      
 
  11.  17.  21.    14.03;8  Pasi Lahikainen      AL-Kangasniemi
 (171)  F           1.02;6  Lauri Mattila        Opel Ascona 2.0 E        
 
  12.  18.  22.    14.11;2  Heikki Silventoinen  SLUA
 (167)  F           1.10;0  Kimmo Honkanen       Opel Ascona i 2000       
 
  13.  23.  27.    14.41;0  Tom Tähtinen         HAU
 (155)  F           1.39;8  Sami Soikkeli        Ford Escort RS 2000      
 
  14.  26.  30.    15.13;4  Juha Knuuttila       PoSUA/SPAUK
 (165)  F           2.12;2  Jouko Luukkanen      Ford Escort RS 2000      
 
  15.  27.  31.    15.51;7  Risto Nokkanen       HamUA
 (163)  F           2.50;5  Petri Turkia         Opel Ascona B            

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
KaakkoisRalli / B-JUNIORIT
 
EK1 (5.50 km)                    EK2 (12.52 km)                   
RAUTANET                         TPT-LASI                         
  1.Asikainen Kalle     3.08;9     1.Asikainen Kalle     6.33;3
  2.Peltola Marko       0.05;8     2.Hemming Harri       0.02;1
  3.Hemming Harri       0.07;3     3.Savolainen Jarkko   0.06;2
  4.Ihalainen Jussi     0.07;7     4.Mäkinen Sami        0.07;9
  5.Hurskainen Tuomas   0.08;5     5.Elo Ari             0.08;3
  6.Vitikainen Kalle    0.09;4     6.Skaffari Mikko      0.08;4
  7.Kärki Kimmo         0.10;3     7.Ihalainen Jussi     0.09;2
  8.Laakso Harri        0.10;7     8.Kärki Kimmo         0.09;4
  9.Nokkanen Risto      0.10;8     9.Savolainen Olli     0.12;9
 10.Elo Ari             0.11;0    10.Hurskainen Tuomas   0.13;3
 11.Parkkinen Jarkko    0.11;8    11.Niskanen Santtu     0.16;7
 12.Mäkinen Sami        0.12;0    12.Parkkinen Jarkko    0.17;4
 13.Savolainen Olli     0.12;8    13.Laakso Harri        0.19;8
 14.Anttonen Pekka      0.12;9    14.Patjas Petri        0.20;1
 15.Niskanen Santtu     0.14;2    15.Virtanen Niko       0.21;0
 16.Virtanen Niko       0.14;5    16.Silventoinen Heikki 0.21;8
 17.Perälä Teemu        0.14;6    17.Lindgren Sami       0.23;3
 18.Suurtalo Ismo       0.15;6    18.Perälä Teemu        0.24;8
 19.Skaffari Mikko      0.17;0    19.Lammi Olli-Pekka    0.26;3
 20.Martiskin Kimmo     0.17;1    20.Lehtinen Hannu      0.26;8
 21.Pylväläinen Harri   0.18;0    21.Ahola Kai           0.27;1
 22.Vesala Veli         0.18;5    22.Kivimäki Jani       0.27;5
 23.Lammi Olli-Pekka    0.18;9    23.Martiskin Kimmo     0.31;7
 24.Patjas Petri        0.19;3    24.Koimäki Heikki      0.31;8
    Koimäki Heikki      0.19;3    25.Lahikainen Pasi     0.32;0
 26.Kivelä Reijo        0.19;5    26.Kivelä Reijo        0.34;0
 27.Lehtinen Hannu      0.20;0    27.Suurtalo Ismo       0.35;6
 28.Kivimäki Jani       0.20;5    28.Heikkilä Juha       0.45;3
 29.Ahola Kai           0.20;6    29.Mäyrä Tero          0.50;1
 30.Lahikainen Pasi     0.20;9    30.Tähtinen Tom        0.50;6
 31.Nokkanen Anssi      0.21;6    31.Saraneva Matti      0.51;3
 32.Lindgren Sami       0.22;0    32.Nokkanen Anssi      0.56;8
 33.Mäyrä Tero          0.23;7    33.Salomaa Taisto      1.01;9
 34.Tähtinen Tom        0.29;3    34.Kelkka Marko        1.03;8
 35.Saraneva Matti      0.30;7    35.Knuuttila Juha      1.05;1
 36.Kelkka Marko        0.32;9    36.Koponen Kimmo       1.05;5
 37.Knuuttila Juha      0.33;8    37.Nokkanen Risto      2.44;0
 38.Heikkilä Juha       0.34;5
 39.Silventoinen Heikki 0.35;4
 40.Salomaa Taisto      0.39;2
 41.Savolainen Jarkko   1.05;5
 42.Koponen Kimmo       1.30;4
 
 
EK4 (4.55 km)                                                     
RAMIRENT                                                          
  1.Nokkanen Risto      3.14;7
  2.Skaffari Mikko      0.02;9
  3.Savolainen Olli     0.04;1
  4.Asikainen Kalle     0.04;3
  5.Lindgren Sami       0.06;6
  6.Savolainen Jarkko   0.06;7
  7.Kärki Kimmo         0.06;9
  8.Parkkinen Jarkko    0.07;2
  9.Ihalainen Jussi     0.08;1
 10.Virtanen Niko       0.08;4
 11.Patjas Petri        0.09;9
 12.Elo Ari             0.10;7
 13.Kivimäki Jani       0.11;0
 14.Lehtinen Hannu      0.11;6
 15.Mäkinen Sami        0.12;8
 16.Martiskin Kimmo     0.13;1
 17.Nokkanen Anssi      0.13;9
 18.Lahikainen Pasi     0.14;0
 19.Suurtalo Ismo       0.15;4
 20.Koimäki Heikki      0.15;8
 21.Heikkilä Juha       0.16;5
 22.Hemming Harri       0.16;6
 23.Silventoinen Heikki 0.17;1
 24.Lammi Olli-Pekka    0.17;4
 25.Niskanen Santtu     0.17;8
 26.Perälä Teemu        0.17;9
 27.Kivelä Reijo        0.22;4
 28.Tähtinen Tom        0.24;2
 29.Kelkka Marko        0.27;4
 30.Knuuttila Juha      0.27;6
 31.Hurskainen Tuomas   0.31;0
 32.Salomaa Taisto      0.33;7
 33.Koponen Kimmo       0.38;8
 34.Saraneva Matti      0.52;9